Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

Polska: Miliony na metodę in vitro
Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski złożył do Rady Miasta projekt uchwały przedłużający stołeczny program dofinansowania metody in vitro do 2022 roku. Koszt operacji wyniesie aż 33 miliony złotych. Od 2017 roku z tej nieetycznej metody zapłodnienia skorzystało już 2718 par. Potwierdzono 1537 ciąż klinicznych, z czego urodziło się jedynie 496 dzieci. To kolejna skandaliczna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej prezydent stolicy otwarcie poparł stworzenie hotelu dla tzw. społeczności LGBT.

Polska: Ksiądz ofiarą nastolatków
Na początku listopada w miejscowości Mosina pod Poznaniem doszło do pobicia kapłana. Jak się okazało, sprawcy zdarzenia mają nie więcej niż…14 lat. W kościelnej kruchcie nastolatkowie… pili alkohol, palili papierosy i oddawali mocz (sic!). Interweniujący ksiądz, po zwróceniu im uwagi, został uderzony w twarz. Ostatecznie jeden ze sprawców sam zgłosił się na policję, a drugiego zatrzymano w domu rodziców.

Niemcy: Profanacja przed katedrą w Berlinie
Kobiety powinny zyskać dostęp do święceń kapłańskich – przekonywały „katoliczki” z niemieckiej inicjatywy Maria 2.0. Przed katedrą w Berlinie urządziły protest, a jego kulminacją było „odprawienie” przez kobiety liturgii słowa. W Niemczech od wielu miesięcy toczy się bardzo ożywiona debata na temat roli kobiet w Kościele katolickim. Niestety, nie brakuje biskupów, którzy radzą dopuszczenie ich do kapłaństwa…

Francja: Okradli XII-wieczną katedrę
Złodzieje okradli XII-wieczną katedrę w południowo-zachodniej Francji. Włamywacze ukradli między innymi zabytkowe monstrancje, krzyże, kielichy i szaty liturgiczne. Biskup Bayonne i Oloron, Marc Aille określił zdarzenie mianem świętokradztwa…

Polska: Tęczowe ławki w Kielcach
Wkrótce na ulicach Kielc pojawi się 20 miejskich ławek w tęczowych barwach, nawiązujących do symboliki dewiacyjnych środowisk LGBT. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Pomysł poparło aż 1300 mieszkańców, co niestety przełoży się na stosowne decyzje władz miasta.

Mali: Państwo Islamskie znów atakuje
W Mali doszło do tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego, za który odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie. W wyniku ataku bojowników ISIS zginęło 49 osób. Dzień później w innym zamachu zginął również jeden francuski wojskowy.

Holandia: Eutanazji dla dzieci?
Dzieci poniżej 12 roku życia też mają prawo do eutanazji – twierdzą holenderscy lekarze. W sprawozdaniu złożonym przez trzy uniwersyteckie szpitale w niższej izbie parlamentu czytamy, że 84 procent holenderskich pediatrów uważa eutanazję w tej grupie wiekowej za konieczną. Ich zdaniem, tak młody człowiek może świadomie zdecydować, że nie chce żyć!
To pierwszy krok do zmiany prawa na podobieństwo Belgii. W Holandii od 2004 roku możliwe jest zabicie dziecka do pierwszego roku życia oraz - za zgodą rodziców – w wieku 12-16 lat. Dziś jedna czwarta zgonów w Holandii jest spowodowana ingerencją drugiego człowieka. Eutanazja stała się podstawową „usługą zdrowotną” objętą comiesięczną składką, którą każdy obywatel holenderski płaci swojej firmie ubezpieczeniowej. Jest to również bardzo dochodowy biznes: za każdy śmiertelny zastrzyk dokonany przez lekarza, firmy ubezpieczeniowe płacą klinice około 3 tysięcy euro.

Niemcy: Kradzież konsekrowanych Hostii
Nieznani sprawcy włamali się do kilku kościołów katolickich w niemieckiej Bawarii. Z jednego z nich skradli między innymi konsekrowane Hostie. Do serii włamań do świątyń doszło na terenie Augsburga. W ciągu pięciu godzin, w biały dzień, „nieznani sprawcy” włamali się do trzech świątyń; próbowali bez skutku wtargnąć jeszcze do czwartej. Z dwóch kościołów skradli puszki na datki; w jednym, kościele pw. św. Marcina w Heretsried, otworzyli również tabernakulum i zabrali konsekrowane Hostie.

Polska: Nastolatek wypluł Hostię
W jednej z bełchatowskich parafii nastolatek w trakcie Mszy Świętej przyjął Komunię Świętą, aby po chwili ją wypluć i schować do kieszeni. Naganne zachowanie 13-latka zwróciło uwagę księży, którzy obawiając się znieważenia Ciała Chrystusowego wezwali na miejsce patrol policji. Nastolatek tłumaczył policjantom, że wypluł Komunię, ponieważ dokuczał mu ból zęba…

USA: Sąd pozwolił na zmianę płci dziecka
Sąd w Teksasie orzekł przeciw Jeffreyowi Youngerowi, pragnącemu ocalić 7-letniego syna Jamesa przed „zmianą płci” za pomocą terapii hormonalnej. Matka dziecka, dr Anne Georgulas uważa, że syn czuje się dziewczynką i rozpoczęła proces jego zmiany w „Lunę”. Decyzją sądu, ojciec dziecka będzie zmuszony zaakceptować „nową płeć” swojego syna, pomimo moralnych i religijnych obiekcji. Ponadto, na Jeffreya Youngera został nałożony nakaz uczestnictwa w zajęciach z transgenderyzmu.

Niemcy: Z piłą mechaniczną na figurę Chrystusa
W miejscowości Marxheim próbował zniszczyć drewniany krucyfiks upamiętniający poległych żołnierzy. Wyposażony w piłę mechaniczną podszedł do krzyża i przyłożył narzędzie do głowy figury Pana Jezusa. Został wówczas powstrzymany przez ludzi zajmujących się pomnikiem, którzy znajdowali się na miejscu. Wywiązała się sprzeczka; w efekcie mężczyzna wykonując obraźliwy gest oddalił się od krucyfiksu, wsiadł do swojego samochodu i odjechał. Po jego zatrzymaniu policja stwierdziła, że już wcześniej tego samego dnia w innej miejscowości zniszczył krucyfiks będący częścią Drogi Krzyżowej.


"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Cud Wniebowzięcia
Miesiące wakacyjne pomagają nam rozwijać naszą katolicką pobożność, wszak lipiec to w Kościele miesiąc poświęcony Krwi naszego Zbawiciela, zaś punktem kulminacyjnym sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!
 
Maryja czuwa nade mną

Pani Anna Caban jest Apostołem Fatimy od grudnia 2003 roku. O istnieniu Apostolatu dowiedziała się z materiałów otrzymanych ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które wspiera już od 21 lat. Były one na tyle interesujące, że postanowiła przystąpić do tej wyjątkowej duchowej rodziny czcicieli Matki Bożej.

Jak przyznaje pani Anna, wiarę katolicką wyniosła z domu rodzinnego: – Dużo zawdzięczam swoim rodzicom, zwłaszcza moja mama jest dla mnie wzorem, podziwiam ją, bo pomimo zaawansowanego wieku i problemów z chodzeniem w każdą niedzielę uczestniczy we Mszy Świętej. Uważam, że to przede wszystkim dzięki niej ja też idę drogą wiary.

W swojej parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie Pani Anna należy do kółka różańcowego. – Różaniec jest naszą bronią, naszym ratunkiem, dzięki któremu możemy wszystko wygrać i mówiąc z przymrużeniem oka, „wynegocjować” od Maryi coś na czym nam szczególnie zależy. Codziennie odmawiam Różaniec, a ostatnio zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską o pokój na Ukrainie – mówi.

Mam odczucie, że Matka Boża czuwa nade mną, otacza mnie swoim płaszczem, że mi towarzyszy i jest ze mną w złych i dobrych chwilach, czuję Jej opiekę, czuję spokój, jaki mi daje. Bez Maryi nic byśmy nie zrobili, tylko w łączności z Bogiem możemy wygrać – wyznaje pani Anna. – W moim życiu zdarzały się trudne chwile, ale właśnie zwłaszcza wtedy czułam, że Maryja jest przy mnie – przyznaje.


[Pełny tekst w wersji drukowanej]


Listy od Przyjaciół
 
Listy

Szczęść Boże!
Szanowna Redakcjo! Proszę pozwolić, że na Waszych łamach podziękuję Matce Bożej za opiekę i wielokrotne uratowanie życia mojego schorowanego 91-letniego Ojca, Powstańca Warszawskiego, który po udarze tracił przytomność wiele razy. Był w bardzo ciężkim stanie, ale Pan Bóg nadal trzyma go przy życiu. To wielka łaska! W tym miejscu proszę także o zdrowie dla mojej 87-letniej Matki.
Proszę Cię, Matko Najświętsza, o dalszą opiekę nad Rodzicami, którzy mnie i mojego Brata adoptowali jak byliśmy niemowlakami. Proszę też, abyś wybaczyła tym, którzy Cię obrażają, znieważają. Wyproś im u Swojego Syna nawrócenie.
A Wam, Szanowni Redaktorzy dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które utwierdza mnie w wierze i dostarcza bardzo wartościowej duchowej lektury.
Wojciech


Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za to, że otrzymuję od Was „Przymierze z Maryją”. Dziękuję także za przesłanie „Zegara Męki Pańskiej”. Wcześniej nie spotkałam się z taką publikacją ani z takim nabożeństwem. Cieszę się więc, że otrzymałam tę przesyłkę ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Pragnę również w tych kilku zdaniach dać świadectwo pomocy Matki Bożej dla mojej siostry Ireny, chorującej na rozległy nieoperacyjny nowotwór płuc.
Otóż, modliłam się Nowenną Pompejańską do Matki Syna Bożego, aby ta straszna choroba została powstrzymana, jeśli oczywiście taka będzie wola Jezusa Chrystusa. Siostra – rzecz jasna – poddała się intensywnemu leczeniu.
Lekarze, gdy zobaczyli wyniki badań, jakie wykonali po terapii, byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni, bo nowotwór nie tylko przestał się rozprzestrzeniać w płucach, ale nawet w pewnym stopniu się cofnął.
Powiedziałam siostrze o mojej modlitwie, o prośbie o jej zdrowie do Maryi. Zaskoczyło ją to bardzo i zastanowiło. Moja siostra jest daleko od Boga, chociaż właściwie powinnam napisać: była daleko od Boga, bo obecnie, chociaż jeszcze nie modli się konkretnymi modlitwami, ale rozmawia z Panem Jezusem swoimi słowami. Cieszę się z tego bardzo i uważam również za wielką łaskę Bożą.
Jeszcze kilka słów o mojej sytuacji. Cóż, życie… Po prostu mam mnóstwo obowiązków przy Mamie, która skończyła 92 lata. Staram się też pomagać siostrze, również pod względem duchowym, bo rzeczywiście załamana była swoją sytuacją. Na pewno wiara i modlitwa daje mi siłę i spokój ducha, umysłu i serca. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie.
Krystyna z Białegostoku


Szanowni Państwo!
Dziękuję za Waszą pracę i za Waszą modlitwę. Można powiedzieć, że odczuwam ją każdego dnia. A jest mi ona bardzo potrzebna, bo przebywam w zakładzie karnym. Także ważna jest modlitwa za zmarłych, bo oni dla siebie już nic zrobić nie mogą. Dzięki Wam nie tracę nadziei!
Sławomir


Szczęść Boże!
Pragnę Wam podziękować za wszystkie dotychczas otrzymane przesyłki. Będę Was wspierała modlitwą i jeśli tylko będzie taka możliwość także datkami. Czasy są ciężkie, więc taka lektura, jaką Wy proponujecie, jest teraz szczególnie potrzebna. Pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich pracowników Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W szczególności pragnę podziękować za Waszą akcję propagowania modlitwy różańcowej. Mam świadomość, że poprzez tę modlitwę, można wyprosić wszystko. Wspieram Was i wasze dzieło.
Z Panem Bogiem
Danuta z Dolnośląskiego


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowna Redakcjo! Bardzo serdecznie dziękuję całemu Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że mogłam przystąpić do Apostolatu Fatimy. To niezwykłe doświadczenie. Jestem też niezmiernie wdzięczna za wszystkie przesłane dobra książki, broszury, dewocjonalia. Dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które rzeczywiście pokazuje, jak ważne jest zawarcie Przymierza z Matką naszego Zbawiciela w codziennym życiu. Ona jest naszą Przewodniczką pewną do Nieba. Praktykując kult maryjny, na pewno nie zbłądzimy. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i proszę o dalszą modlitwę. Bóg zapłać!
Genowefa z Lubelskiego


Witam serdecznie!
Otrzymuję od Państwa różne publikacje w formie broszur np. „Przymierze z Maryją”, kalendarze oraz inne wydawnictwa, obrazki i przedmioty o treści religijnej. I to jest bardzo dobre! Sprawdziłam niejednokrotnie w swojej parafii, czy treści te są zgodne z kanonami wiary. Tak, są! I bardzo Wam za to dziękuję, bo znajduję u Was często teksty, do jakich trudno byłoby mi samodzielnie dotrzeć. Cieszę się, że dostaję materiały, które oparte są na dobrej znajomości historii chrześcijaństwa i doktryny Kościoła. To Wasza zasługa! Życzę wielu łask.
Diana

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo. Nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność za Waszą działalność. Praktycznie w każdym miesiącu otrzymuję od Was materiały, które pomagają mi zrozumieć prawdy wiary, praktyki pobożne itp., czym jest i dlaczego tak ważny jest kult Najświętszej Maryi Panny. Wiem, że jak od Was otrzymam jakieś pismo czy książkę, to nie będzie w nich żadnych teologicznych błędów. Aż chciałoby się, żeby „Przymierze z Maryją” było jeszcze obszerniejszym wydawnictwem. Nigdy nie rezygnujcie z Waszej misji, bo budujecie wiarę wielu ludzi. I za to Wam serdeczniej dziękuję. Pozostaję w modlitwie.
Grzegorz z Małopolski


Szczęść Boże!
Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za przesyłanie mi „Przymierza z Maryją”, wydawnictw, dewocjonaliów i wszystkich innych jakże wartościowych prezentów. To wszystko pomaga mi dojrzewać w wierze. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za to, że jesteście. Modlę się za Was i życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych ­rodzin.
Katarzyna