Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

Francja: Pożar katedry Notre-Dame
Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku na zawsze pozostanie w pamięci wiernych z całego świata. Tego dnia około godziny 19 doszło do pożaru słynnej paryskiej katedry Notre-Dame. Ogień spowodował zawalenie się iglicy, a także części dachu, które spadły do środka świątyni. Strażakom udało się ocalić główną strukturę budowli, a także część najcenniejszych relikwii – m.in. Korony Cierniowej - i dzieł sztuki. Śledczy cały czas próbują ustalić, co było przyczyną zaprószenia ognia. Bardzo wymowny jest fakt, że do pożaru doszło na początku Wielkiego Tygodnia. Niestety, odbudowa świątyni w stolicy laickiej Francji będzie trwała wiele lat.

Francja: Bluźniercze profanacje
Wkrótce po tragicznym pożarze katedry Notre Dame, kiedy cały świat mógł zobaczyć grupę rozmodlonych Francuzów, w innych miejscach kraju doszło do kilku profanacji symboli wiary chrześcijańskiej. W małym miasteczku Belle-Roche zniszczona została figura świętej Barbary – patronki górników i strażaków. Sprawcy wyciągnęli figurę ze szklanej witryny, przesunęli ją na środek placu przed kościołem i niemal doszczętnie zniszczyli. Tymczasem w Marlhes w Dolinie Loary parafianie znaleźli zniszczoną figurę Matki Bożej, której zmiażdżono korpus i ucięto głowę...

Polska: Dewianci drwią z Matki Bożej
Na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku nieznani sprawcy okleili budynki sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były przemalowane na tęczowe barwy, które są znakiem tzw. środowisk LGBT. Plakaty z bluźnierczym wizerunkiem zostały zawieszone m.in. na koszach na śmieci wokół parafialnych budynków oraz na przenośnych toaletach.

Sri Lanka: Wielkanocna rzeź
Niedziela Wielkanocna na Sri Lance miała być wyjątkowym dniem świętowania tryumfu Zmartwychwstałego nad śmiercią. Tymczasem całym światem wstrząsnęły wieści o krwawych samobójczych zamachach na kościoły chrześcijan. Zginęło ponad trzysta osób, kolejnych pięćset zostało rannych. Za zamach odpowiedzialna jest radykalna lokalna islamska organizacja National Thowheeth Jama’ath (NTJ).  

USA: Sataniści stworzyli swój „kościół”
Amerykański urząd podatkowy oficjalnie uznał satanistyczną organizację „Satanic Temple” za „kościół”. Tym samym organizacja zostanie zwolniona z podatku od datków, a także będzie uprawniona do otrzymywania wpłat na… działalność charytatywną (sic!).  

Indie: Radykałowie podpalili katolicką szkołę
Hindusi nie ustają w prześladowaniach chrześcijan. W Indiach doszło do wielu aktów agresji ze strony miejscowych radykałów, którzy m.in. podpalili katolicką szkołę w stanie Manipur. Ponadto wobec nauczycieli oraz uczniów dopuszczono się licznych pogróżek i innych rodzajów agresji. Zaledwie dwa dni wcześniej doszło do ataku na uczniów chrześcijańskiej szkoły podstawowej w dystrykcie Palghar w stanie Maharasztra. Członkowie radykalnego ugrupowania hinduskiego Antarrashtriya Hindu Parishad, zaatakowali placówkę, wybijając szyby w oknach. Napastnicy ustawili przed budynkiem transparent wzywający rodziców, aby nie posyłali swych dzieci do tej szkoły.

UE: Będą finansować ideologię gender
Na niedawnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego przyjęto program „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości", którego celem ma być wsparcie organizacji pozarządowych. Jego treść sugeruje jednak, że w rzeczywistości może on służyć dotowaniu stowarzyszeń promujących ruch LGBT i ideologię gender.
Dokąd zmierzasz Europo?

Chile: Komunia Święta tylko na stojąco
Podczas wielkoczwartkowej Mszy Świętej w katedrze w chilijskiej stolicy doszło do poważnego skandalu. Biskup Celestino Aós Braco OFMCap, od marca tego roku pełniący funkcję administratora apostolskiego archidiecezji Santiago, nie udzielał Komunii Świętej tym wiernym, którzy chcieli przyjąć ją … klęcząc! Wierni, którzy przyjmowali ją stojąc, mogli zrobić to zarówno do ust, jak i „na rękę”. W pozycji klęczącej nie było to jednak w ogóle możliwe. Na jednym z nagrań z uroczystości widać kobietę, która chce przyjąć Komunię na kolanach; biskup stojąc przed nią trzyma Ciało Chrystusa tak wysoko, że ta nie może go dosięgnąć. Kobieta otrzymała Komunię dopiero, gdy wstała. Później w ten sam sposób potraktowane zostały jeszcze dwie osoby: mężczyzna i kobieta, która ostatecznie nie przyjęła Komunii.
Widok biskupa ignorującego postawę najwyższej czci dla Ciała Chrystusa, to ogromny skandal!

Słowacja: LGBT i gender zagląda do szkół
Dyrekcje szkół na Słowacji akceptują kampanie służące promowaniu ideologii gender. W bratysławskim gimnazjum im. Jura Hronca kierownictwo szkoły zaapelowało do uczniów, aby w ramach „Gender Swap Day” przebrali się za osoby przeciwnej płci. Do skandalicznej akcji nie doszło po fali krytyki ze strony rodziców i opinii publicznej. Sprzyjanie liberalizmowi i kierowanie sympatii uczniów do „postępowych myśli” to z kolei zarzut wobec jednego z gimnazjów w Koszycach. Zorganizowano tam debatę o Unii Europejskiej, na którą zaproszono kandydatkę z koalicji Postępowa Słowacja - Razem, ugrupowania prezydent Zuzany Čaputovej, otwarcie głoszącej akceptację m.in. dla związków partnerskich osób tej samej płci.


"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Cud Wniebowzięcia
Miesiące wakacyjne pomagają nam rozwijać naszą katolicką pobożność, wszak lipiec to w Kościele miesiąc poświęcony Krwi naszego Zbawiciela, zaś punktem kulminacyjnym sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!
 
Maryja czuwa nade mną

Pani Anna Caban jest Apostołem Fatimy od grudnia 2003 roku. O istnieniu Apostolatu dowiedziała się z materiałów otrzymanych ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które wspiera już od 21 lat. Były one na tyle interesujące, że postanowiła przystąpić do tej wyjątkowej duchowej rodziny czcicieli Matki Bożej.

Jak przyznaje pani Anna, wiarę katolicką wyniosła z domu rodzinnego: – Dużo zawdzięczam swoim rodzicom, zwłaszcza moja mama jest dla mnie wzorem, podziwiam ją, bo pomimo zaawansowanego wieku i problemów z chodzeniem w każdą niedzielę uczestniczy we Mszy Świętej. Uważam, że to przede wszystkim dzięki niej ja też idę drogą wiary.

W swojej parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie Pani Anna należy do kółka różańcowego. – Różaniec jest naszą bronią, naszym ratunkiem, dzięki któremu możemy wszystko wygrać i mówiąc z przymrużeniem oka, „wynegocjować” od Maryi coś na czym nam szczególnie zależy. Codziennie odmawiam Różaniec, a ostatnio zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską o pokój na Ukrainie – mówi.

Mam odczucie, że Matka Boża czuwa nade mną, otacza mnie swoim płaszczem, że mi towarzyszy i jest ze mną w złych i dobrych chwilach, czuję Jej opiekę, czuję spokój, jaki mi daje. Bez Maryi nic byśmy nie zrobili, tylko w łączności z Bogiem możemy wygrać – wyznaje pani Anna. – W moim życiu zdarzały się trudne chwile, ale właśnie zwłaszcza wtedy czułam, że Maryja jest przy mnie – przyznaje.


[Pełny tekst w wersji drukowanej]


Listy od Przyjaciół
 
Listy

Szczęść Boże!
Szanowna Redakcjo! Proszę pozwolić, że na Waszych łamach podziękuję Matce Bożej za opiekę i wielokrotne uratowanie życia mojego schorowanego 91-letniego Ojca, Powstańca Warszawskiego, który po udarze tracił przytomność wiele razy. Był w bardzo ciężkim stanie, ale Pan Bóg nadal trzyma go przy życiu. To wielka łaska! W tym miejscu proszę także o zdrowie dla mojej 87-letniej Matki.
Proszę Cię, Matko Najświętsza, o dalszą opiekę nad Rodzicami, którzy mnie i mojego Brata adoptowali jak byliśmy niemowlakami. Proszę też, abyś wybaczyła tym, którzy Cię obrażają, znieważają. Wyproś im u Swojego Syna nawrócenie.
A Wam, Szanowni Redaktorzy dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które utwierdza mnie w wierze i dostarcza bardzo wartościowej duchowej lektury.
Wojciech


Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za to, że otrzymuję od Was „Przymierze z Maryją”. Dziękuję także za przesłanie „Zegara Męki Pańskiej”. Wcześniej nie spotkałam się z taką publikacją ani z takim nabożeństwem. Cieszę się więc, że otrzymałam tę przesyłkę ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Pragnę również w tych kilku zdaniach dać świadectwo pomocy Matki Bożej dla mojej siostry Ireny, chorującej na rozległy nieoperacyjny nowotwór płuc.
Otóż, modliłam się Nowenną Pompejańską do Matki Syna Bożego, aby ta straszna choroba została powstrzymana, jeśli oczywiście taka będzie wola Jezusa Chrystusa. Siostra – rzecz jasna – poddała się intensywnemu leczeniu.
Lekarze, gdy zobaczyli wyniki badań, jakie wykonali po terapii, byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni, bo nowotwór nie tylko przestał się rozprzestrzeniać w płucach, ale nawet w pewnym stopniu się cofnął.
Powiedziałam siostrze o mojej modlitwie, o prośbie o jej zdrowie do Maryi. Zaskoczyło ją to bardzo i zastanowiło. Moja siostra jest daleko od Boga, chociaż właściwie powinnam napisać: była daleko od Boga, bo obecnie, chociaż jeszcze nie modli się konkretnymi modlitwami, ale rozmawia z Panem Jezusem swoimi słowami. Cieszę się z tego bardzo i uważam również za wielką łaskę Bożą.
Jeszcze kilka słów o mojej sytuacji. Cóż, życie… Po prostu mam mnóstwo obowiązków przy Mamie, która skończyła 92 lata. Staram się też pomagać siostrze, również pod względem duchowym, bo rzeczywiście załamana była swoją sytuacją. Na pewno wiara i modlitwa daje mi siłę i spokój ducha, umysłu i serca. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie.
Krystyna z Białegostoku


Szanowni Państwo!
Dziękuję za Waszą pracę i za Waszą modlitwę. Można powiedzieć, że odczuwam ją każdego dnia. A jest mi ona bardzo potrzebna, bo przebywam w zakładzie karnym. Także ważna jest modlitwa za zmarłych, bo oni dla siebie już nic zrobić nie mogą. Dzięki Wam nie tracę nadziei!
Sławomir


Szczęść Boże!
Pragnę Wam podziękować za wszystkie dotychczas otrzymane przesyłki. Będę Was wspierała modlitwą i jeśli tylko będzie taka możliwość także datkami. Czasy są ciężkie, więc taka lektura, jaką Wy proponujecie, jest teraz szczególnie potrzebna. Pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich pracowników Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W szczególności pragnę podziękować za Waszą akcję propagowania modlitwy różańcowej. Mam świadomość, że poprzez tę modlitwę, można wyprosić wszystko. Wspieram Was i wasze dzieło.
Z Panem Bogiem
Danuta z Dolnośląskiego


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowna Redakcjo! Bardzo serdecznie dziękuję całemu Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że mogłam przystąpić do Apostolatu Fatimy. To niezwykłe doświadczenie. Jestem też niezmiernie wdzięczna za wszystkie przesłane dobra książki, broszury, dewocjonalia. Dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które rzeczywiście pokazuje, jak ważne jest zawarcie Przymierza z Matką naszego Zbawiciela w codziennym życiu. Ona jest naszą Przewodniczką pewną do Nieba. Praktykując kult maryjny, na pewno nie zbłądzimy. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i proszę o dalszą modlitwę. Bóg zapłać!
Genowefa z Lubelskiego


Witam serdecznie!
Otrzymuję od Państwa różne publikacje w formie broszur np. „Przymierze z Maryją”, kalendarze oraz inne wydawnictwa, obrazki i przedmioty o treści religijnej. I to jest bardzo dobre! Sprawdziłam niejednokrotnie w swojej parafii, czy treści te są zgodne z kanonami wiary. Tak, są! I bardzo Wam za to dziękuję, bo znajduję u Was często teksty, do jakich trudno byłoby mi samodzielnie dotrzeć. Cieszę się, że dostaję materiały, które oparte są na dobrej znajomości historii chrześcijaństwa i doktryny Kościoła. To Wasza zasługa! Życzę wielu łask.
Diana

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo. Nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność za Waszą działalność. Praktycznie w każdym miesiącu otrzymuję od Was materiały, które pomagają mi zrozumieć prawdy wiary, praktyki pobożne itp., czym jest i dlaczego tak ważny jest kult Najświętszej Maryi Panny. Wiem, że jak od Was otrzymam jakieś pismo czy książkę, to nie będzie w nich żadnych teologicznych błędów. Aż chciałoby się, żeby „Przymierze z Maryją” było jeszcze obszerniejszym wydawnictwem. Nigdy nie rezygnujcie z Waszej misji, bo budujecie wiarę wielu ludzi. I za to Wam serdeczniej dziękuję. Pozostaję w modlitwie.
Grzegorz z Małopolski


Szczęść Boże!
Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za przesyłanie mi „Przymierza z Maryją”, wydawnictw, dewocjonaliów i wszystkich innych jakże wartościowych prezentów. To wszystko pomaga mi dojrzewać w wierze. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za to, że jesteście. Modlę się za Was i życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych ­rodzin.
Katarzyna