Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

Francja - LDNA: Kościół do… kasacji!
Działająca we Francji od 2018 roku Liga Obrony Czarnej Afryki (LDNA), której oficjalnym celem jest „walka z rasizmem i promowanie panafrykanizmu”, domaga się rozwiązania Kościoła jako „zadośćuczynienia za niewolnictwo i kolonizację”. Rzecznik prasowy stowarzyszenia podczas demonstracji w Paryżu zadeklarował, że Francja jest „totalitarnym, terrorystycznym, niewolniczym, kolonialnym państwem”. LDNA zaatakowała też katolicki ruch polityczny Civitas. Liga Obrony Czarnej Afryki napisała w mediach społecznościowych: Niedługo nadejdzie dzień, w którym LDNA otrzyma sprawiedliwe zadośćuczynienie za wszystkie okrucieństwa popełnione i przyzwolone przez Francję wobec naszych przodków. Liga sugeruje też, że nawet Watykan, Kościół Katolicki, będzie musiał pójść do kasacji i zostać rozwiązany po wypłaceniu odszkodowań.
Stare powiedzenie mówi nam, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze…

USA: BLM chce niszczyć święte obrazy
Podczas ostatnich „antyrasistowskich” zamieszek w USA, skrajna lewica wzięła na celownik obrazy i figury Pana Jezusa, Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i świętych. Shaun King, lider ruchu lewackiej organizacji „Black Lives Matter” (BLM) ogłosił na Twitterze: Wszystkie figury, freski i witraże przedstawiające białego Jezusa, Jego europejską Matkę i białych przyjaciół powinny zostać zniszczone. Są symbolem panowania białej rasy, narzędziami opresji i rasistowskiej propagandy. Komunikat Kinga stanowi zagrożenie, bowiem lider BLM jest osobą, z której zdaniem liczą się różne środowiska, a w roku 2018 magazyn „Time” uznał go za jednego z 25 najbardziej wpływowych internautów.
Kolejna odsłona ateistycznej rewolucji – szaleństwo!   

Hiszpania: Wstrzymana pomoc dla szkół katolickich
Skrajnie lewicowy rząd Hiszpanii w ramach „planu rekonstrukcji społecznej i gospodarczej” postanowił pozbawić pomocy finansowej szkoły katolickie. Większość z nich prowadzą instytucje kościelne, jednak środki na utrzymanie płynęły przede wszystkim od państwa. Podjęte decyzje godzą bezpośrednio w 25 procent systemu oświatowego w Hiszpanii. - Mogą doprowadzić do zniszczenia instytucji, które nie będą mieć środków na utrzymanie swoich projektów edukacyjnych - głosi oświadczenie stowarzyszenia Szkoły Katolickie.
W Hiszpanii ostatnio ożywiły się i zaktywizowały najbardziej radykalne upiory neokomunistycznej rewolucji…

Pakistan: Muzułmanie zabili chrześcijanina
W Pakistanie zmarł chrześcijanin zaatakowany z powodu zakupienia domu w dzielnicy zamieszkanej przez większość muzułmańską w Peszawarze. Nadeem Joseph zmarł 29 czerwca, po pięciu operacjach, które przeszedł po tym, jak został postrzelony przez agresywnych muzułmanów uważających chrześcijan za intruzów w zdominowanej przez nich części miasta.

Chiny: Władza zmusza do zabijania dzieci poczętych
Komunistyczna Partia Chin zmusza ujgurskie kobiety do mordowania dzieci nienarodzonych. Jak alarmują obrońcy życia z Państwa Środka, bezbożny gwałt na prawie do macierzyństwa i prawie do życia jest w Chinach wciąż na porządku dziennym. Agencja Associated Press wskazuje, że do najgorszych zbrodni dochodzi w obozach internowania. Powołując się na relacje byłych więźniów, podaje, że to właśnie tam dochodzi najczęściej do przymusowych mordów na dzieciach nienarodzonych. Byli więźniowie opowiadają o kobietach zmuszanych do aborcji, o matkach, które ze strachu przed strażnikami obozu same zabijają swoje dzieci nienarodzone, czy też o takich, których noworodki zostają po prostu odebrane i nic nie wiadomo o ich losie.

Irlandia: 6666 ofiar aborcji…
6666 nienarodzonych dzieci zabito w wyniku aborcji w zeszłym roku w Irlandii, w czasie pierwszego roku obowiązywania nowej ustawy pozwalającej na praktycznie nieograniczone „przerywanie ciąży”. Według danych irlandzkiego rządu, 6542 aborcje dotyczą tak zwanych „wczesnych ciąż”, w których rozwijające się dziecko nie osiągnęło 12. tygodnia życia, 24 aborcje – ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia matki. Kolejne 100 dzieci zostało zabitych z powodu, jak oficjalnie ujęto, „stanu wpływającego na płód, który może prowadzić do jego śmierci przed lub w ciągu 28 dni od porodu”.
Przypomnijmy, że 666 to liczba Bestii (utożsamianej z szatanem, Antychrystem) z 13. rozdziału Apokalipsy św. Jana. Podobieństwo nie jest tutaj przypadkowe…  

Beskidy: Dewastacja miejsc kultu religijnego
Z powodu „niepoczytalności”, 40-letni mieszkaniec Bielska-Białej nie odpowie za sprofanowanie Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na bielskim wzgórzu Trzy Lipki oraz dewastację 136-letniej kapliczki w Beskidzie Małym. Prokuratura żywiecka zakończyła postępowanie w tej sprawie. Do zdarzeń doszło 30 stycznia i 1 lutego 2020. Mężczyzna, który szybko został ujęty przez policję pod zarzutem obrazy uczuć religijnych, zbezcześcił Krzyż Trzeciego Tysiąclecia i kapliczkę na beskidzkim szlaku papieskim na Przełęczy u Panienki. Sprawca profanacji pochlapał czerwoną farbą płaskorzeźbę przedstawiającą papieża św. Jana Pawła II umieszczoną na cokole krzyża na Trzech Lipkach. Dzień wcześniej odkryto dewastację zabytkowej kapliczki w Beskidzie Małym. Rozbity został m.in. obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, uszkodzeniu uległa też oprawa kapliczki.


"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Cud Wniebowzięcia
Miesiące wakacyjne pomagają nam rozwijać naszą katolicką pobożność, wszak lipiec to w Kościele miesiąc poświęcony Krwi naszego Zbawiciela, zaś punktem kulminacyjnym sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!
 
Maryja czuwa nade mną

Pani Anna Caban jest Apostołem Fatimy od grudnia 2003 roku. O istnieniu Apostolatu dowiedziała się z materiałów otrzymanych ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które wspiera już od 21 lat. Były one na tyle interesujące, że postanowiła przystąpić do tej wyjątkowej duchowej rodziny czcicieli Matki Bożej.

Jak przyznaje pani Anna, wiarę katolicką wyniosła z domu rodzinnego: – Dużo zawdzięczam swoim rodzicom, zwłaszcza moja mama jest dla mnie wzorem, podziwiam ją, bo pomimo zaawansowanego wieku i problemów z chodzeniem w każdą niedzielę uczestniczy we Mszy Świętej. Uważam, że to przede wszystkim dzięki niej ja też idę drogą wiary.

W swojej parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie Pani Anna należy do kółka różańcowego. – Różaniec jest naszą bronią, naszym ratunkiem, dzięki któremu możemy wszystko wygrać i mówiąc z przymrużeniem oka, „wynegocjować” od Maryi coś na czym nam szczególnie zależy. Codziennie odmawiam Różaniec, a ostatnio zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską o pokój na Ukrainie – mówi.

Mam odczucie, że Matka Boża czuwa nade mną, otacza mnie swoim płaszczem, że mi towarzyszy i jest ze mną w złych i dobrych chwilach, czuję Jej opiekę, czuję spokój, jaki mi daje. Bez Maryi nic byśmy nie zrobili, tylko w łączności z Bogiem możemy wygrać – wyznaje pani Anna. – W moim życiu zdarzały się trudne chwile, ale właśnie zwłaszcza wtedy czułam, że Maryja jest przy mnie – przyznaje.


[Pełny tekst w wersji drukowanej]


Listy od Przyjaciół
 
Listy

Szczęść Boże!
Szanowna Redakcjo! Proszę pozwolić, że na Waszych łamach podziękuję Matce Bożej za opiekę i wielokrotne uratowanie życia mojego schorowanego 91-letniego Ojca, Powstańca Warszawskiego, który po udarze tracił przytomność wiele razy. Był w bardzo ciężkim stanie, ale Pan Bóg nadal trzyma go przy życiu. To wielka łaska! W tym miejscu proszę także o zdrowie dla mojej 87-letniej Matki.
Proszę Cię, Matko Najświętsza, o dalszą opiekę nad Rodzicami, którzy mnie i mojego Brata adoptowali jak byliśmy niemowlakami. Proszę też, abyś wybaczyła tym, którzy Cię obrażają, znieważają. Wyproś im u Swojego Syna nawrócenie.
A Wam, Szanowni Redaktorzy dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które utwierdza mnie w wierze i dostarcza bardzo wartościowej duchowej lektury.
Wojciech


Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za to, że otrzymuję od Was „Przymierze z Maryją”. Dziękuję także za przesłanie „Zegara Męki Pańskiej”. Wcześniej nie spotkałam się z taką publikacją ani z takim nabożeństwem. Cieszę się więc, że otrzymałam tę przesyłkę ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Pragnę również w tych kilku zdaniach dać świadectwo pomocy Matki Bożej dla mojej siostry Ireny, chorującej na rozległy nieoperacyjny nowotwór płuc.
Otóż, modliłam się Nowenną Pompejańską do Matki Syna Bożego, aby ta straszna choroba została powstrzymana, jeśli oczywiście taka będzie wola Jezusa Chrystusa. Siostra – rzecz jasna – poddała się intensywnemu leczeniu.
Lekarze, gdy zobaczyli wyniki badań, jakie wykonali po terapii, byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni, bo nowotwór nie tylko przestał się rozprzestrzeniać w płucach, ale nawet w pewnym stopniu się cofnął.
Powiedziałam siostrze o mojej modlitwie, o prośbie o jej zdrowie do Maryi. Zaskoczyło ją to bardzo i zastanowiło. Moja siostra jest daleko od Boga, chociaż właściwie powinnam napisać: była daleko od Boga, bo obecnie, chociaż jeszcze nie modli się konkretnymi modlitwami, ale rozmawia z Panem Jezusem swoimi słowami. Cieszę się z tego bardzo i uważam również za wielką łaskę Bożą.
Jeszcze kilka słów o mojej sytuacji. Cóż, życie… Po prostu mam mnóstwo obowiązków przy Mamie, która skończyła 92 lata. Staram się też pomagać siostrze, również pod względem duchowym, bo rzeczywiście załamana była swoją sytuacją. Na pewno wiara i modlitwa daje mi siłę i spokój ducha, umysłu i serca. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie.
Krystyna z Białegostoku


Szanowni Państwo!
Dziękuję za Waszą pracę i za Waszą modlitwę. Można powiedzieć, że odczuwam ją każdego dnia. A jest mi ona bardzo potrzebna, bo przebywam w zakładzie karnym. Także ważna jest modlitwa za zmarłych, bo oni dla siebie już nic zrobić nie mogą. Dzięki Wam nie tracę nadziei!
Sławomir


Szczęść Boże!
Pragnę Wam podziękować za wszystkie dotychczas otrzymane przesyłki. Będę Was wspierała modlitwą i jeśli tylko będzie taka możliwość także datkami. Czasy są ciężkie, więc taka lektura, jaką Wy proponujecie, jest teraz szczególnie potrzebna. Pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich pracowników Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W szczególności pragnę podziękować za Waszą akcję propagowania modlitwy różańcowej. Mam świadomość, że poprzez tę modlitwę, można wyprosić wszystko. Wspieram Was i wasze dzieło.
Z Panem Bogiem
Danuta z Dolnośląskiego


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowna Redakcjo! Bardzo serdecznie dziękuję całemu Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że mogłam przystąpić do Apostolatu Fatimy. To niezwykłe doświadczenie. Jestem też niezmiernie wdzięczna za wszystkie przesłane dobra książki, broszury, dewocjonalia. Dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które rzeczywiście pokazuje, jak ważne jest zawarcie Przymierza z Matką naszego Zbawiciela w codziennym życiu. Ona jest naszą Przewodniczką pewną do Nieba. Praktykując kult maryjny, na pewno nie zbłądzimy. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i proszę o dalszą modlitwę. Bóg zapłać!
Genowefa z Lubelskiego


Witam serdecznie!
Otrzymuję od Państwa różne publikacje w formie broszur np. „Przymierze z Maryją”, kalendarze oraz inne wydawnictwa, obrazki i przedmioty o treści religijnej. I to jest bardzo dobre! Sprawdziłam niejednokrotnie w swojej parafii, czy treści te są zgodne z kanonami wiary. Tak, są! I bardzo Wam za to dziękuję, bo znajduję u Was często teksty, do jakich trudno byłoby mi samodzielnie dotrzeć. Cieszę się, że dostaję materiały, które oparte są na dobrej znajomości historii chrześcijaństwa i doktryny Kościoła. To Wasza zasługa! Życzę wielu łask.
Diana

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo. Nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność za Waszą działalność. Praktycznie w każdym miesiącu otrzymuję od Was materiały, które pomagają mi zrozumieć prawdy wiary, praktyki pobożne itp., czym jest i dlaczego tak ważny jest kult Najświętszej Maryi Panny. Wiem, że jak od Was otrzymam jakieś pismo czy książkę, to nie będzie w nich żadnych teologicznych błędów. Aż chciałoby się, żeby „Przymierze z Maryją” było jeszcze obszerniejszym wydawnictwem. Nigdy nie rezygnujcie z Waszej misji, bo budujecie wiarę wielu ludzi. I za to Wam serdeczniej dziękuję. Pozostaję w modlitwie.
Grzegorz z Małopolski


Szczęść Boże!
Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za przesyłanie mi „Przymierza z Maryją”, wydawnictw, dewocjonaliów i wszystkich innych jakże wartościowych prezentów. To wszystko pomaga mi dojrzewać w wierze. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za to, że jesteście. Modlę się za Was i życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych ­rodzin.
Katarzyna