Rodzina
 
Wezwani do miłości

„Prosili i otrzymali...”

Grudzień 2007 roku zapisał się w rodzinie Ojczenaszów cierpieniem. Któregoś dnia wcześnie rano w ich domu zadzwonił telefon i teściowa pani Zofii (do której pojechał pan Józef, a która mieszka 600 kilometrów od Krakowa na Mazurach) powiedziała wówczas swojej brzemiennej synowej, że jej mąż – jedyny żywiciel rodziny – jest w krytycznym stanie. – Lekarze nie dawali mu wielu szans na to, że będzie żył. Wyniki badań były bardzo złe. Zapalenie mózgu, zapalenie płuc, opłucnej nie dawały dobrych rokowań – opowiada pani Zofia. W tej sytuacji wielu ludzi podjęło modlitwę w intencji pana Józefa. Błagania do Boga płynęły z różnych stron świata, od dorosłych i dzieci, zakonników i zakonnic. Właściwie trudno powiedzieć, ilu ludzi przyszło wtedy z pomocą rodzinie Ojczenaszów. – Starałam się być spokojna, choć bardzo bałam się o męża. Liczyłam się z tym, że może umrzeć. Wiedziałam, że może nie zaakceptować sytuacji, w jakiej się znalazł. Poprosiliśmy kapelana szpitala, by przyszedł do mojego nieprzytomnego męża z sakramentem namaszczenia chorych. Potem, kiedy dojechałam do Ełku, mówiłam mężowi, który był w śpiączce farmakologicznej, że Pan Bóg go kocha. Chciałam go uspokoić, dodać mu otuchy – ze łzami w oczach opowiada pani Zofia.

I Bóg wysłuchał modlitw. Dwa tygodnie później pan Józef na własne żądanie wyszedł ze szpitala, a wyniki badań były zupełnie dobre. Lekarz prowadzący pana Józefa powiedział, że to cud... – Zastanawiałem się potem, jaki był sens tego, co mnie spotkało. Doszedłem do wniosku, że moja choroba wyzwoliła wiele modlitwy i wiele dobra w ludziach. Ja sam rzuciłem palenie papierosów i przewartościowałem życie. Spojrzałem na nie innymi oczyma – podkreśla mężczyzna.

Pod Bożym parasolem

Kiedy słyszę, z jakich środków żyje rodzina Ojczenaszów na co dzień, zastanawiam się, jak to w ogóle możliwe. – Doświadczamy kruchości, ale jednocześnie opieki Bożej – krótko wyjaśnia Zofia Ojczenasz.

Niemal całym majątkiem małżonków są ich dzieci. Każde z nich oprócz codziennych obowiązków szkolnych, odrabiania lekcji, znajduje czas na poszerzanie swoich szczególnych umiejętności. Piotr w 2008 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w sprincie na wózku inwalidzkim w kategorii młodzieżowej chłopców, Andrzej – uczeń krakowskiego liceum – śpiewa w scholi dominikańskiej i gra na gitarze, Ania tańczy, Gosia zaczyna grać na altówce, a dziewięcioletni Michał wzorem swego brata także zaczyna grać na gitarze. Wszystkie dzieci są radością rodziców. Każdy ich sukces cieszy ich serca... A dzieci czują, że w rodzicach mają oparcie, do nich mogą przyjść z tym, co ich boli i z tym, co cieszy. – Dobrze czujemy się w naszej rodzinie, choć doświadczamy np. trudności w porozumiewaniu się. Jak w każdej rodzinie także i w naszej zdarzają się sprzeczki i kłótnie. Na szczęście umiemy sobie także przebaczać... Żyjemy uczciwie i choć luksusów nie mamy, jesteśmy szczęśliwi – podkreślają małżonkowie.

W ich domu białe jest białe, a czarne – czarne. – Nasze dzieci wiedzą, że rodzina jest pomysłem Pana Boga. To On – Stwórca, powiedział „niedobrze, by mężczyzna był sam...”. Staramy się pokazywać naszym dzieciom, że to, co niesie dzisiejszy liberalny świat – związki homoseksualne, tzw. single, zabijanie nienarodzonych, antykoncepcja itd. – jest złe. Mam nadzieję, że nasze pociechy będą dobrze ukształtowane i zawsze pozostaną wierne Chrystusowi, bo tylko On daje siłę do dobrego, uczciwego życia – mówi Józef Ojczenasz.

Małgorzata Pabis
1 / 2 / 3 /

Ten artykuł przeczytałeś dzięki ofiarności Darczyńczów. Wesprzyj nas i zostań współtwórcą "Przymierza z Maryją".

NAJNOWSZE WYDANIE:
Cud Wniebowzięcia
Miesiące wakacyjne pomagają nam rozwijać naszą katolicką pobożność, wszak lipiec to w Kościele miesiąc poświęcony Krwi naszego Zbawiciela, zaś punktem kulminacyjnym sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!
 
Maryja czuwa nade mną

Pani Anna Caban jest Apostołem Fatimy od grudnia 2003 roku. O istnieniu Apostolatu dowiedziała się z materiałów otrzymanych ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które wspiera już od 21 lat. Były one na tyle interesujące, że postanowiła przystąpić do tej wyjątkowej duchowej rodziny czcicieli Matki Bożej.

Jak przyznaje pani Anna, wiarę katolicką wyniosła z domu rodzinnego: – Dużo zawdzięczam swoim rodzicom, zwłaszcza moja mama jest dla mnie wzorem, podziwiam ją, bo pomimo zaawansowanego wieku i problemów z chodzeniem w każdą niedzielę uczestniczy we Mszy Świętej. Uważam, że to przede wszystkim dzięki niej ja też idę drogą wiary.

W swojej parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie Pani Anna należy do kółka różańcowego. – Różaniec jest naszą bronią, naszym ratunkiem, dzięki któremu możemy wszystko wygrać i mówiąc z przymrużeniem oka, „wynegocjować” od Maryi coś na czym nam szczególnie zależy. Codziennie odmawiam Różaniec, a ostatnio zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską o pokój na Ukrainie – mówi.

Mam odczucie, że Matka Boża czuwa nade mną, otacza mnie swoim płaszczem, że mi towarzyszy i jest ze mną w złych i dobrych chwilach, czuję Jej opiekę, czuję spokój, jaki mi daje. Bez Maryi nic byśmy nie zrobili, tylko w łączności z Bogiem możemy wygrać – wyznaje pani Anna. – W moim życiu zdarzały się trudne chwile, ale właśnie zwłaszcza wtedy czułam, że Maryja jest przy mnie – przyznaje.


[Pełny tekst w wersji drukowanej]


Listy od Przyjaciół
 
Listy

Szczęść Boże!
Szanowna Redakcjo! Proszę pozwolić, że na Waszych łamach podziękuję Matce Bożej za opiekę i wielokrotne uratowanie życia mojego schorowanego 91-letniego Ojca, Powstańca Warszawskiego, który po udarze tracił przytomność wiele razy. Był w bardzo ciężkim stanie, ale Pan Bóg nadal trzyma go przy życiu. To wielka łaska! W tym miejscu proszę także o zdrowie dla mojej 87-letniej Matki.
Proszę Cię, Matko Najświętsza, o dalszą opiekę nad Rodzicami, którzy mnie i mojego Brata adoptowali jak byliśmy niemowlakami. Proszę też, abyś wybaczyła tym, którzy Cię obrażają, znieważają. Wyproś im u Swojego Syna nawrócenie.
A Wam, Szanowni Redaktorzy dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które utwierdza mnie w wierze i dostarcza bardzo wartościowej duchowej lektury.
Wojciech


Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za to, że otrzymuję od Was „Przymierze z Maryją”. Dziękuję także za przesłanie „Zegara Męki Pańskiej”. Wcześniej nie spotkałam się z taką publikacją ani z takim nabożeństwem. Cieszę się więc, że otrzymałam tę przesyłkę ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Pragnę również w tych kilku zdaniach dać świadectwo pomocy Matki Bożej dla mojej siostry Ireny, chorującej na rozległy nieoperacyjny nowotwór płuc.
Otóż, modliłam się Nowenną Pompejańską do Matki Syna Bożego, aby ta straszna choroba została powstrzymana, jeśli oczywiście taka będzie wola Jezusa Chrystusa. Siostra – rzecz jasna – poddała się intensywnemu leczeniu.
Lekarze, gdy zobaczyli wyniki badań, jakie wykonali po terapii, byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni, bo nowotwór nie tylko przestał się rozprzestrzeniać w płucach, ale nawet w pewnym stopniu się cofnął.
Powiedziałam siostrze o mojej modlitwie, o prośbie o jej zdrowie do Maryi. Zaskoczyło ją to bardzo i zastanowiło. Moja siostra jest daleko od Boga, chociaż właściwie powinnam napisać: była daleko od Boga, bo obecnie, chociaż jeszcze nie modli się konkretnymi modlitwami, ale rozmawia z Panem Jezusem swoimi słowami. Cieszę się z tego bardzo i uważam również za wielką łaskę Bożą.
Jeszcze kilka słów o mojej sytuacji. Cóż, życie… Po prostu mam mnóstwo obowiązków przy Mamie, która skończyła 92 lata. Staram się też pomagać siostrze, również pod względem duchowym, bo rzeczywiście załamana była swoją sytuacją. Na pewno wiara i modlitwa daje mi siłę i spokój ducha, umysłu i serca. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie.
Krystyna z Białegostoku


Szanowni Państwo!
Dziękuję za Waszą pracę i za Waszą modlitwę. Można powiedzieć, że odczuwam ją każdego dnia. A jest mi ona bardzo potrzebna, bo przebywam w zakładzie karnym. Także ważna jest modlitwa za zmarłych, bo oni dla siebie już nic zrobić nie mogą. Dzięki Wam nie tracę nadziei!
Sławomir


Szczęść Boże!
Pragnę Wam podziękować za wszystkie dotychczas otrzymane przesyłki. Będę Was wspierała modlitwą i jeśli tylko będzie taka możliwość także datkami. Czasy są ciężkie, więc taka lektura, jaką Wy proponujecie, jest teraz szczególnie potrzebna. Pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich pracowników Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W szczególności pragnę podziękować za Waszą akcję propagowania modlitwy różańcowej. Mam świadomość, że poprzez tę modlitwę, można wyprosić wszystko. Wspieram Was i wasze dzieło.
Z Panem Bogiem
Danuta z Dolnośląskiego


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowna Redakcjo! Bardzo serdecznie dziękuję całemu Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że mogłam przystąpić do Apostolatu Fatimy. To niezwykłe doświadczenie. Jestem też niezmiernie wdzięczna za wszystkie przesłane dobra książki, broszury, dewocjonalia. Dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które rzeczywiście pokazuje, jak ważne jest zawarcie Przymierza z Matką naszego Zbawiciela w codziennym życiu. Ona jest naszą Przewodniczką pewną do Nieba. Praktykując kult maryjny, na pewno nie zbłądzimy. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i proszę o dalszą modlitwę. Bóg zapłać!
Genowefa z Lubelskiego


Witam serdecznie!
Otrzymuję od Państwa różne publikacje w formie broszur np. „Przymierze z Maryją”, kalendarze oraz inne wydawnictwa, obrazki i przedmioty o treści religijnej. I to jest bardzo dobre! Sprawdziłam niejednokrotnie w swojej parafii, czy treści te są zgodne z kanonami wiary. Tak, są! I bardzo Wam za to dziękuję, bo znajduję u Was często teksty, do jakich trudno byłoby mi samodzielnie dotrzeć. Cieszę się, że dostaję materiały, które oparte są na dobrej znajomości historii chrześcijaństwa i doktryny Kościoła. To Wasza zasługa! Życzę wielu łask.
Diana

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo. Nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność za Waszą działalność. Praktycznie w każdym miesiącu otrzymuję od Was materiały, które pomagają mi zrozumieć prawdy wiary, praktyki pobożne itp., czym jest i dlaczego tak ważny jest kult Najświętszej Maryi Panny. Wiem, że jak od Was otrzymam jakieś pismo czy książkę, to nie będzie w nich żadnych teologicznych błędów. Aż chciałoby się, żeby „Przymierze z Maryją” było jeszcze obszerniejszym wydawnictwem. Nigdy nie rezygnujcie z Waszej misji, bo budujecie wiarę wielu ludzi. I za to Wam serdeczniej dziękuję. Pozostaję w modlitwie.
Grzegorz z Małopolski


Szczęść Boże!
Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za przesyłanie mi „Przymierza z Maryją”, wydawnictw, dewocjonaliów i wszystkich innych jakże wartościowych prezentów. To wszystko pomaga mi dojrzewać w wierze. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za to, że jesteście. Modlę się za Was i życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych ­rodzin.
Katarzyna