Drodzy Przyjaciele,

Obecny numer „Przymierza z Maryją" podsumowuje dwuletni okres naszej pracy. W ciągu dwóch lat wiele się wydarzyło. W tym czasie trzeba było nie raz i zmagać się z różnymi problemami, i doświadczyć jednocześnie szczególnej opieki Matki Bożej. Bez Niej i Jej orędownictwa nie sposób byłoby zresztą prowadzić to dzieło, które ma być tylko Jej narzędziem.

Nie możemy nie zauważać również Waszego wielkiego zaangażowania Drodzy Przyjaciele. Dzięki Waszemu wsparciu i hojności z numeru na numer udaje nam się docierać do coraz to nowych czytelników i wpływać na ich katolicką formację. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz wysiłek i modlitwy, które zanosicie za nas do Bożego Tronu.

Jezus Chrystus Król Wszechświata - to temat 12., jubileuszowego numeru „Przymierza z Maryją". W czasach, w których ludzie wrogo nastawieni do Świętej Wiary Katolickiej tak zdecydowanie występują przeciwko panowaniu Boskiego Zbawiciela, kiedy kwestionują Jego miejsce w życiu rodzin, państw i organizacji o charakterze międzynarodowym, powinniśmy czuć się szczególnie zobowiązanymi do walki o Jego prawa.

W 12. numerze zamieszczamy również stałe już działy, a w nich m.in.: ks. Adam Martyna na stronach „Słowo Kapłana" wyjaśnia pojęcie grzechów wołających o pomstę do nieba. Dzieciom dedykujemy ostatnią już część historii Ady Merton. We wrześniowo-październikowym wydaniu „Przymierza..." nie mogliśmy pominąć wezwań Ojca Świętego Jana Pawła II, który obchodzi właśnie 25-lecie pontyfikatu, do odmawiania Różańca Świętego. Trwa przecież jeszcze ogłoszony przez papieża Rok Różańca Świętego. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej, tak bardzo umiłowanej przez Matkę Bożą. Pamiętajmy, że jest to jedna z najlepszych broni przeciwko szatanowi i jego sprzymierzeńcom.

„Święte Wzory" tym razem poświęciliśmy św. Franciszkowi z Asyżu, którego święto przypada 4 października. Warto na nowo przyjrzeć się tej wielkiej postaci, która, jak się okazuje, często pokazywana jest w krzywym zwierciadle współczesnego sentymentalizmu.

Wszystkim życzę owocnej lektury i proszę o pamięć na modlitwie w naszej intencji i wszystkich, którzy wspierają to dzieło.

W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny