Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

USA: Coraz więcej nieślubnych dzieci

Według danych Centrum Zapobiegania Chorobom, w ciągu ostatnich 30 lat (1987–2016) w Stanach Zjednoczonych urodziło się ponad 42 miliony nieślubnych dzieci. Badania naukowe prowadzone w USA potwierdzają, że dzieci wychowujące się w stabilnych związkach małżeńskich są zdrowsze fizycznie i emocjonalnie, rzadziej sięgają po narkotyki lub alkohol. Naukowcy wykazali, że dziecko żyjące z samotną matką jest 14 razy bardziej narażone na poważne znęcanie się fizyczne. W przypadku dziecka, którego matka żyje z innym mężczyzną niż ojciec dziecka, zagrożenie jest 33 razy wyższe.

 

Irlandia: Gender uderza w poradnie rodzinne

Władze Irlandii wywierają coraz mocniejszy nacisk na Kościół katolicki w tym kraju. Chodzi o zmuszanie katolickich poradni rodzinnych do świadczenia usług na rzecz par jednopłciowych. Jeśli owe poradnie będą się opierać, prawdopodobnie stracą rządowe fundusze na swoją działalność…

Życzymy katolickim poradniom rodzinnym dalszego owocnego oporu! Święty Maksymilian Kolbe mawiał w sytuacjach kryzysowych: „Niepokalana pomoże!”.

 

Polska–Belgia: Bezczelna promocja aborcji

Na okładce dodatku do „Gazety Wyborczej” zaprezentowano trzy kobiety w koszulkach z napisem „Aborcja jest OK”. Był to wstęp do promowanej wewnątrz numeru kampanii na rzecz tak zwanej aborcji farmakologicznej. Wcześniej temat „usuwania ciąży” był przedstawiany przez lewackie środowiska jako „zło konieczne”, teraz mamy do czynienia z jawną promocją zabijania nienarodzonych.

Z kolei belgijscy zwolennicy zabijania poczętych dzieci uciekają się do coraz bardziej wyrachowanych kroków. Teraz bezprawnie używają zdjęć ciężko chorych dzieci do promocji zbrodni aborcji. Sprawa wydała się, gdy mama małej dziewczynki dotkniętej rzadkim zespołem Retta (neurologiczne zaburzenie rozwoju, prowadzące do głębokiej niepełnosprawności ruchowej) odkryła w internecie zdjęcia swojej córki.

 

Litwa: Homoseksualna farsa w rządowym budynku

Dziesiątki tęczowych flag i robot „udzielający ślubu” parom związanym z tak zwanymi środowiskami LGBT – w taki sposób obchodzono „święto zakochanych” w siedzibie litewskiego rządu. Wydarzenie to prowokacja trzech organizacji społecznych, które w ten sposób chciały wypromować postulaty tak zwanych mniejszości seksualnych. Lewaccy politycy zza naszej wschodniej granicy od lat próbują prawnie usankcjonować homozwiązki. To zaś nie podoba się samym Litwinom. Z przeprowadzonego w październiku 2017 roku sondażu wynika, że tylko 11 procent z nich opowiada się za legalizacją związków partnerskich przedstawicieli tej samej płci, a tylko 7 procent popiera wprowadzenie dla nich pseudo­ślubów.

 

Kongo: Państwowe służby porwały kapłana

Posługujący w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie, ks. Sebastien Yebo został porwany przez policję. Kapłana pojmano tuż po Mszy Świętej, załadowano do samochodu i wywieziono w nieznanym kierunku. Siostry posługujące w parafii św. Roberta w Kinszasie poinformowały, że ksiądz był obserwowany i filmowany w czasie nabożeństwa przez nieznanego mężczyznę.

Zaraz po Mszy Świętej nadjechał wóz policyjny, a funkcjonariusze zaczęli szarpać księdza, po czym załadowali go do samochodu i wywieźli. W Kongo relacje na linii państwo – Kościół są bardzo napięte. W kraju tym – podczas manifestacji – giną katolicy, którzy nie zgadzają się z reżimem prezydenta Josepha Kabili. Podczas ostatnich protestów zabito piętnaście osób, a dziesięcioro księży i zakonnic trafiło do więzień.

 

Erytrea: Zamykają kliniki i szkoły katolickie

W Erytrei, w Afryce Wschodniej nasilają się prześladowania religijne, w szczególności chrześcijan. W wypowiedzi dla agencji „Fides” ks. Mussie Zerai, pracujący w stolicy kraju Asmarze, podkreślił, że ich celem jest ograniczenie wpływu religii na społeczeństwo, nie poprzez bezpośrednie zakazanie kultu, ale działalności społecznej i socjalnej. W ostatnim czasie erytrejski rząd zamknął niższe seminarium duchowne, pięć katolickich szpitali i liczne mniejsze centra pomocy medycznej.

 

USA: Skandal na katolickiej uczelni

Jedna z najbardziej prestiżowych katolickich uczelni w Stanach Zjednoczonych – Uniwersytet George­town (Waszyngton DC) – uhonorowała proaborcyjnego senatora Dicka Durbina. Przypomnijmy, że niedawno, w związku z jego poglądami, biskup Thomas Paprocki zakazał udzielania mu Komunii Świętej. – To absolutna hańba dla uczelni! – powiedział oburzony Michael Khan, były prezydent Georgetown Right to Life, komentując decyzję władz Uniwersytetu.

Coś bardzo niedobrego dzieje się z uniwersytetami prowadzonymi w USA przez jezuitów.

 

Niemcy: Antychrześcijańskie ataki

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny odnotował w 2017 roku 100 przestępstw przeciwko chrześcijanom motywowanych nienawiścią. Chodzi o morderstwo, pobicia, podpalenie i niszczenie mienia. Tylko w drugiej połowie roku doszło w Niemczech do przynajmniej trzech celowych podpaleń świątyń. Na szczęście ogień został jednak za każdym razem dość szybko ugaszony i w żadnym z kościołów nie spowodował dużych strat.

 

Prosimy o modlitwę „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo…” w intencji wynagrodzenia Panu Jezusowi i Jego Matce za każde skandaliczne i gorszące wydarzenie oraz za prześladowanych chrześcijan.

 

 


"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Cud Wniebowzięcia
Miesiące wakacyjne pomagają nam rozwijać naszą katolicką pobożność, wszak lipiec to w Kościele miesiąc poświęcony Krwi naszego Zbawiciela, zaś punktem kulminacyjnym sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!
 
Maryja czuwa nade mną

Pani Anna Caban jest Apostołem Fatimy od grudnia 2003 roku. O istnieniu Apostolatu dowiedziała się z materiałów otrzymanych ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które wspiera już od 21 lat. Były one na tyle interesujące, że postanowiła przystąpić do tej wyjątkowej duchowej rodziny czcicieli Matki Bożej.

Jak przyznaje pani Anna, wiarę katolicką wyniosła z domu rodzinnego: – Dużo zawdzięczam swoim rodzicom, zwłaszcza moja mama jest dla mnie wzorem, podziwiam ją, bo pomimo zaawansowanego wieku i problemów z chodzeniem w każdą niedzielę uczestniczy we Mszy Świętej. Uważam, że to przede wszystkim dzięki niej ja też idę drogą wiary.

W swojej parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie Pani Anna należy do kółka różańcowego. – Różaniec jest naszą bronią, naszym ratunkiem, dzięki któremu możemy wszystko wygrać i mówiąc z przymrużeniem oka, „wynegocjować” od Maryi coś na czym nam szczególnie zależy. Codziennie odmawiam Różaniec, a ostatnio zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską o pokój na Ukrainie – mówi.

Mam odczucie, że Matka Boża czuwa nade mną, otacza mnie swoim płaszczem, że mi towarzyszy i jest ze mną w złych i dobrych chwilach, czuję Jej opiekę, czuję spokój, jaki mi daje. Bez Maryi nic byśmy nie zrobili, tylko w łączności z Bogiem możemy wygrać – wyznaje pani Anna. – W moim życiu zdarzały się trudne chwile, ale właśnie zwłaszcza wtedy czułam, że Maryja jest przy mnie – przyznaje.


[Pełny tekst w wersji drukowanej]


Listy od Przyjaciół
 
Listy

Szczęść Boże!
Szanowna Redakcjo! Proszę pozwolić, że na Waszych łamach podziękuję Matce Bożej za opiekę i wielokrotne uratowanie życia mojego schorowanego 91-letniego Ojca, Powstańca Warszawskiego, który po udarze tracił przytomność wiele razy. Był w bardzo ciężkim stanie, ale Pan Bóg nadal trzyma go przy życiu. To wielka łaska! W tym miejscu proszę także o zdrowie dla mojej 87-letniej Matki.
Proszę Cię, Matko Najświętsza, o dalszą opiekę nad Rodzicami, którzy mnie i mojego Brata adoptowali jak byliśmy niemowlakami. Proszę też, abyś wybaczyła tym, którzy Cię obrażają, znieważają. Wyproś im u Swojego Syna nawrócenie.
A Wam, Szanowni Redaktorzy dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które utwierdza mnie w wierze i dostarcza bardzo wartościowej duchowej lektury.
Wojciech


Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za to, że otrzymuję od Was „Przymierze z Maryją”. Dziękuję także za przesłanie „Zegara Męki Pańskiej”. Wcześniej nie spotkałam się z taką publikacją ani z takim nabożeństwem. Cieszę się więc, że otrzymałam tę przesyłkę ze Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Pragnę również w tych kilku zdaniach dać świadectwo pomocy Matki Bożej dla mojej siostry Ireny, chorującej na rozległy nieoperacyjny nowotwór płuc.
Otóż, modliłam się Nowenną Pompejańską do Matki Syna Bożego, aby ta straszna choroba została powstrzymana, jeśli oczywiście taka będzie wola Jezusa Chrystusa. Siostra – rzecz jasna – poddała się intensywnemu leczeniu.
Lekarze, gdy zobaczyli wyniki badań, jakie wykonali po terapii, byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni, bo nowotwór nie tylko przestał się rozprzestrzeniać w płucach, ale nawet w pewnym stopniu się cofnął.
Powiedziałam siostrze o mojej modlitwie, o prośbie o jej zdrowie do Maryi. Zaskoczyło ją to bardzo i zastanowiło. Moja siostra jest daleko od Boga, chociaż właściwie powinnam napisać: była daleko od Boga, bo obecnie, chociaż jeszcze nie modli się konkretnymi modlitwami, ale rozmawia z Panem Jezusem swoimi słowami. Cieszę się z tego bardzo i uważam również za wielką łaskę Bożą.
Jeszcze kilka słów o mojej sytuacji. Cóż, życie… Po prostu mam mnóstwo obowiązków przy Mamie, która skończyła 92 lata. Staram się też pomagać siostrze, również pod względem duchowym, bo rzeczywiście załamana była swoją sytuacją. Na pewno wiara i modlitwa daje mi siłę i spokój ducha, umysłu i serca. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o modlitwie.
Krystyna z Białegostoku


Szanowni Państwo!
Dziękuję za Waszą pracę i za Waszą modlitwę. Można powiedzieć, że odczuwam ją każdego dnia. A jest mi ona bardzo potrzebna, bo przebywam w zakładzie karnym. Także ważna jest modlitwa za zmarłych, bo oni dla siebie już nic zrobić nie mogą. Dzięki Wam nie tracę nadziei!
Sławomir


Szczęść Boże!
Pragnę Wam podziękować za wszystkie dotychczas otrzymane przesyłki. Będę Was wspierała modlitwą i jeśli tylko będzie taka możliwość także datkami. Czasy są ciężkie, więc taka lektura, jaką Wy proponujecie, jest teraz szczególnie potrzebna. Pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich pracowników Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W szczególności pragnę podziękować za Waszą akcję propagowania modlitwy różańcowej. Mam świadomość, że poprzez tę modlitwę, można wyprosić wszystko. Wspieram Was i wasze dzieło.
Z Panem Bogiem
Danuta z Dolnośląskiego


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowna Redakcjo! Bardzo serdecznie dziękuję całemu Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że mogłam przystąpić do Apostolatu Fatimy. To niezwykłe doświadczenie. Jestem też niezmiernie wdzięczna za wszystkie przesłane dobra książki, broszury, dewocjonalia. Dziękuję za „Przymierze z Maryją”, które rzeczywiście pokazuje, jak ważne jest zawarcie Przymierza z Matką naszego Zbawiciela w codziennym życiu. Ona jest naszą Przewodniczką pewną do Nieba. Praktykując kult maryjny, na pewno nie zbłądzimy. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i proszę o dalszą modlitwę. Bóg zapłać!
Genowefa z Lubelskiego


Witam serdecznie!
Otrzymuję od Państwa różne publikacje w formie broszur np. „Przymierze z Maryją”, kalendarze oraz inne wydawnictwa, obrazki i przedmioty o treści religijnej. I to jest bardzo dobre! Sprawdziłam niejednokrotnie w swojej parafii, czy treści te są zgodne z kanonami wiary. Tak, są! I bardzo Wam za to dziękuję, bo znajduję u Was często teksty, do jakich trudno byłoby mi samodzielnie dotrzeć. Cieszę się, że dostaję materiały, które oparte są na dobrej znajomości historii chrześcijaństwa i doktryny Kościoła. To Wasza zasługa! Życzę wielu łask.
Diana

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo. Nie wiem, jak wyrazić swoją wdzięczność za Waszą działalność. Praktycznie w każdym miesiącu otrzymuję od Was materiały, które pomagają mi zrozumieć prawdy wiary, praktyki pobożne itp., czym jest i dlaczego tak ważny jest kult Najświętszej Maryi Panny. Wiem, że jak od Was otrzymam jakieś pismo czy książkę, to nie będzie w nich żadnych teologicznych błędów. Aż chciałoby się, żeby „Przymierze z Maryją” było jeszcze obszerniejszym wydawnictwem. Nigdy nie rezygnujcie z Waszej misji, bo budujecie wiarę wielu ludzi. I za to Wam serdeczniej dziękuję. Pozostaję w modlitwie.
Grzegorz z Małopolski


Szczęść Boże!
Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję za przesyłanie mi „Przymierza z Maryją”, wydawnictw, dewocjonaliów i wszystkich innych jakże wartościowych prezentów. To wszystko pomaga mi dojrzewać w wierze. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za to, że jesteście. Modlę się za Was i życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych ­rodzin.
Katarzyna