Prześladowania i męczeństwo chrześcijan we współczesnym świecie to temat XIII Kongresu Konserwatywnego, zorganizowanego 15 października przez Instytut Księdza Piotra Skargi w niepołomickim Zamku Królewskim.
Uczestnicy wysłuchali wykładów: José Antonio Urety z chilijskiego Stowarzyszenia TFP, pt. Nietolerancja tolerancyjnych – przejawy prześladowań chrześcijan w krajach zachodnich; mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris: Organizacje międzynarodowe jako środek nacisku na ład społeczny i konstytucyjny; ks. Guya Pagèsa: Islamizacja Europy jest karą za apostazję oraz ks. dr. Marcina Dąbrowskiego z organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, który przedstawił Raport o prześladowaniu i męczeństwie chrześcijan w krajach islamskich.
Tradycyjnie podczas Kongresu wręczono Nagrody im. Księdza Skargi. Tym razem Zarząd Instytutu wyróżnił nią zasłużonych obrońców dzieci nienarodzonych: prof. Bogdana Chazana i Jacka Kotulę. Z zainteresowaniem została także przyjęta przez uczestników premiera poświęconego przejawom wrogości wobec współczesnego Kościoła filmu pt. Nienawiść.
SYMPOZJUM W ŁODZI
15 października w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi została zorganizowana konferencja Kościół‑Naród‑Państwo 966–2016. Dzieje wierności. Sympozjum, nad którym patronat objął metropolita łódzki, ks. abp Marek Jędraszewski, zorganizowało tamtejsze Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Podczas sympozjum oprócz metropolity łódzkiego swe prelekcje wygłosili prof. Krzysztof Ożóg, prof. Wiesław Wysocki, prof. Krzysztof Szczerski, prof. Romuald Szeremietiew, red. Tomasz Łysiak, red. Tomasz Bieszczad oraz red. Michał Karnowski. Na konferencji wystąpił także redaktor naczelny „Przymierza z Maryją”, Bogusław Bajor z odczytem pt. Czy jesteśmy wierni Maryi – Królowej Korony Polskiej? Na zakończenie słowo podsumowujące wygłosił ks. bp Adam Lepa.
W WILNIE…
11 listopada przedstawiciele naszego Instytutu odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie. Złożyli 450 próśb i podziękowań dla Pana Jezusa od osób, które wsparły kampanię propagującą książkę Bogusława Bajora i Michała Wikła pt. Świadectwo Bożego Miłosierdzia. W tym dniu została odprawiona Msza św. w intencjach przesłanych przez darczyńców, którzy wsparli naszą akcję. Następna będzie odprawiona 20 stycznia 2017, o godz. 16.00 (czyli 15.00 czasu polskiego).
TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE
Podczas trwających od 27 do 30 października XX Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie swoją ofertę wydawniczą zaprezentowały Stowarzyszenie oraz Instytut Ks. Piotra Skargi. Spośród książek największym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszyły się nowości: Święty Franciszek odkłamany autorstwa Gwidona Vignellego, Jak żyć po katolicku w XXI wieku. Małżeństwo pod redakcją Bogny Białeckiej oraz Synod papieża Franciszka Krystiana Kratiuka (ostatnia opublikowana przez Prohibitę). W tym roku odwiedzający nasz minisalonik mieli możliwość spotkać się ze współpracującymi z magazynem „Polonia Christiana” publicystami: Bogną Białecką i Stanisławem Michalkiewiczem, a także z zastępcą redaktora portalu PCh24.pl, a zarazem publicystą dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Krystianem Kratiukiem.
JUBILEUSZOWY KALENDARZ FATIMSKI
W związku z jubileuszem 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie, wydawany co roku przez Instytut Ks. Piotra Skargi kalendarz 365 dni z Maryją otrzymał wyjątkową formę. Fotografia Cudownej Figury Fatimskiej Pani, która zapłakała w Nowym Orleanie w 1972 roku, tym razem eksponowana jest na tle zdjęć wykonanych w Portugalii, głównie w miejscach związanych z Objawieniami. Na kolejnych stronach umieściliśmy teksty przybliżające historię Objawień i treść Orędzia Fatimskiego. Nakład jubileuszowego kalendarza wyniósł 900 000 egzemplarzy.
O WSPÓŁCZESNEJ MYŚLI LEWICOWO‑RADYKALNEJ
Filozoficzne podstawy współczesnych radykalnych ruchów społecznych to temat międzynarodowej konferencji, która odbyła się 17 października na Uniwersytecie Warszawskim. Wzięli w niej udział jako wykładowcy: prof. Jacek Bartyzel z UMK (Temat wystąpienia: Szkoła Frankfurcka i gramscizm jako źródła Nowej Lewicy), dr hab. Paweł Skibiński, UW (Elementy kontynuacji marksizmu we współczesnych ideologiach radykalnych), Jose Antonio Ureta, L’Institut Europeen De Sciences Sociales (Antropologiczne podstawy rekonceptualizacji podstawowych struktur społecznych) oraz dr hab. Aleksander Stępkowski, UW (Antropologiczne uwarunkowania radykalizmu ruchów społecznych). Organizatorami konferencji były: Instytut Ks. Piotra Skargi oraz Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria” UW.
„POLONIA CHRISTIANA” O WIERNOŚCI KOŚCIOŁOWI
Tematem najnowszego, 53. numeru magazynu „Polonia Christiana” jest wierność Kościołowi. Autorzy składających się nań artykułów rozważają obowiązki, jakie na wiernych nakłada pogłębiający się kryzys ludzkiej części tej Bosko‑ludzkiej instytucji zbawczej. W piśmie poruszono także kwestię kompromitacji Prawa i Sprawiedliwości w oczach katolików, jaka nastąpiła w wyniku głosowania większości posłów tej partii za odrzuceniem projektu ustawy antyaborcyjnej. Poza tym Czytelnik znajdzie w nim artykuły o stanie Kościoła francuskiego i nadsekwańskiej prawicy, kłamstwach ideologii LGBT, legalizacji eutanazji w Belgii oraz wiele innych ciekawych tekstów publicystycznych.
PROTESTUJ.PL
• Ponad 20 tysięcy osób wysłało na adres mailowy redakcji „Gazety Wyborczej” oraz TVN24 apel o zaprzestanie medialnej manipulacji mającej wmówić społeczeństwu, że głos mniejszości biorącej udział w demonstracjach „czarnego protestu” i „strajku kobiet” odzwierciedla rzekomo poglądy większości Polaków, a przede wszystkim kobiet.
• Prawie 17,5 tys. Polaków wyraziło swoją dezaprobatę dla włączenia się redakcji czasopism uchodzących za katolickie: „Tygodnik Powszechny”, „Więź” i „Znak” w kampanię billboardową pod hasłem „Przekażcie sobie znak pokoju”. Jej wydźwięk jest jednoznacznie pozytywny względem promującej różne dewiacje ideologii LGBT, a tym samym niezgodny z nauczaniem Kościoła Świętego, czego wyraz dali polscy biskupi, upominając redakcje wspomnianych tytułów. Należy dodać, że Instytut Ordo Iuris postanowił podziękować ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi za jednoznaczne zabranie głosu w tej kwestii i zainicjował akcję wysyłania maili z wyrazami poparcia dla arcypasterza Kościoła krakowskiego za pośrednictwem strony www.mamwplyw.pl. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 4,5 tys. osób.
AKCJE INTERNETOWE
• Dużym zainteresowaniem cieszy się e‑book pt. W dobrym stylu, stanowiący antologię tekstów o katolickim stylu życia dla kobiet i mężczyzn. Od uruchomienia strony www.dobrystyl.mt1033.pl 1 czerwca 2015 r. pobrało go bezpłatnie ponad 7 tys. Czytelników.
• W 2012 roku, w związku z obchodami 400. rocznicy śmierci ks. Piotra Skargi SJ, nasz Instytut wydał album pt. Kaznodzieja Narodu poświęcony temu wielkiemu Polakowi. W związku z rozpoczęciem przez Kościół procesu beatyfikacyjnego naszego patrona, opracowaliśmy elektroniczną wersję tego wydawnictwa, w nadziei, że przyczyni się do rozpropagowania dziedzictwa wybitnego jezuity. W październiku br. otrzymało go bezpłatnie blisko 4 000 osób, które wcześniej wsparły datkiem nasze akcje internetowe. Obecnie e‑book można pozyskać za pośrednictwem strony www.piotrskarga.pl/kaznodzieja‑narodu. Od jej uruchomienia elektroniczną wersję Kaznodziei Narodu pobrało prawie 200 darczyńców.
KRUCJATA MŁODYCH
• 22 września, w dniu pierwszego czytania projektu ustawy „Stop Aborcji”, z inicjatywy Krucjaty Młodych ponad sto osób modliło się przed Sejmem w intencjach wprowadzenia prawnego zakazu mordowania dzieci nienarodzonych oraz zadośćuczynienia za grzech zaniechania posłów i senatorów w tej sprawie. Modlitwie przewodził ks. Stanisław Małkowski. Spotkanie modlitewne usiłowali zakłócić wrzaskami, gwizdami i głośną muzyką zwolennicy cywilizacji śmierci.
• W tym samym dniu na rynku Kościuszki w Białymstoku zebrało się ok. 60 osób, by publicznie modlić się w intencji przyjęcia ustawy. Współorganizatorem tego spotkania była Fundacja Pro‑Prawo do życia.
• 23 września Krucjata Młodych zorganizowała publiczne spotkanie modlitewne w Olsztynie, aby wynagrodzić Bogu i Maryi za grzech aborcji. Na pierwszy publiczny Różaniec w tym mieście przybyło ok. 50 osób. Spotkanie starali się zakłócić wrogowie Kościoła, wobec czego interweniowała Straż Miejska.
• Chcąc zminimalizować zło duchowe, jakie satanistyczny zespół Behemoth wyrządzi podczas zapowiedzianego tournée po Polsce (30 IX–10 X), członkowie Krucjaty Młodych postanowili odbyć analogiczną podróż (Katowice, Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk i Poznań), by przez publiczną modlitwę różańcową zadośćuczynić Bogu za bluźnierstwa popełniane na scenie przez ten zespół. Członkowie Krucjaty we wszystkich miastach spotykali się z agresją ze strony fanów Behemotha. Najzajadlejsze ataki z ich strony miały miejsce w Katowicach, gdzie wobec braku funkcjonariuszy policji, sataniści prowokowali modlących się i dopuszczali się profanacji symboli wiary. Spotkania modlitewne przyciągnęły w poszczególnych miastach od kilkunastu do około stu pięćdziesięciu osób.
• 22 września oraz 27 października Wrocławska Krucjata Młodych po raz kolejny publicznie modliła się na różańcu w intencjach: prześladowanych chrześcijan, o nawrócenie ich prześladowców oraz powrót Europy do zasad wiary katolickiej.
KALENDARIUM KLUBÓW POLONIA CHRISTIANA
• 29 września w Warszawie, 8 listopada w Białymstoku i 9 w Olsztynie odbyły się spotkania z białoruskim publicystą konserwatywnym Aleksandrem Stralcov‑Karwackim, członkiem Stowarzyszenia Historyczno‑Kulturalnego Polonica‑Lithuanica, na temat: Błędy Rosji wczoraj i dziś.
• 29 września w Lublinie prof. Grzegorz Kucharczyk wygłosił wykład pt. Kulturowe konsekwencje chrztu Polski.
• 29 września w Łomży gościł o. Witalij Sapieha. Temat spotkania: Znaki czasów. Tradycja katolicka na terytorium współczesnej Białorusi.
• 30 września w Sandomierzu odbyło się spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. Nowy paradygmat kościoła.
• 3 października w Łodzi, 4 w Olsztynie i 5 w Białymstoku gościła Bogna Białecka. Temat prelekcji brzmiał: Katolickie wychowanie dzieci.
• 11 października we Wrocławiu Bogna Białecka wygłosiła wykład pt. Oszustwa psychologii sukcesu.
• 13 października w Rybniku spotkanie z Bogdanem Doboszem. Temat: Czy islam podbije Francję?
• 18 października w Toruniu gościł Stanisław Michalkiewicz. Temat spotkania, którego współorganizatorem była Korporacja Akademicka Kujawja: Przed upływem ultimatum.
• 19 października w Radomiu prof. Robert Ptaszek wygłosił wykład pt. Islam i chrześcijaństwo – dwa oblicza religijnego uniwersalizmu.
• 26 października w Poznaniu odbyło się spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą, członkiem kolegium IPN, tytuł: Gender, homoseksualizm, aborcja – atak na rodzinę jako kolejna faza rewolucji.
• 3 listopada w Warszawie Bogdan Dobosz wygłosił prelekcję pt. Islam, terroryzm i polityczna poprawność jako plagi społeczne we Francji.
• 8 listopada w Skarżysku‑Kamiennej i 12 w Stalowej Woli gościł Jan Łopuszański. Temat spotkań: Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa na naszego Króla i Pana.
• W ostatnim czasie przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi odbyli kilka spotkań z darczyńcami połączonych z pokazem filmu Fatima – Orędzie tragedii czy nadziei? 23 września gościli w Olsztynie, a 27 w Strzelinie. Kolejne spotkania odbyły się już w październiku: 1 w Janowie Lubelskim, 11 w Pile oraz 12 w Słupsku.
• Podczas odbywającego się w dniach 9–11 września zjazdu polonijnego w Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji w miejscowości La Ferte sous Jouarre zorganizowano pokaz filmu Jarosława Mańki pt. Skarga połączony z krótką prelekcją na temat ks. Piotra Skargi wygłoszoną przez Krzysztofa Staniosa.
Przygotował AK
Pani Grażyna Wolny z Rybnika należy do Apostolatu Fatimy od około 10 lat. W maju 2022 roku zawitała wraz z mężem Janem na spotkanie Apostołów do Zawoi. Oprócz czasu poświęconego na pielgrzymki do Zakopanego, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, udało nam się porozmawiać o tym, za co ceni Apostolat Fatimy, jak kształtowała się jej wiara i pobożność. Oto co nam o sobie opowiedziała Pani Grażyna…
U mnie w domu rodzinnym rodzice nie przymuszali nas do modlitwy. Po prostu klękali i my robiliśmy to samo, nie było nacisku. Gdy przychodziła niedziela czy święta, wiedzieliśmy, że trzeba iść do kościoła, rodzice nie musieli nam tego mówić, każdy to robił i to zostało po dzień dzisiejszy w głowie. Jeszcze dziś mam przed oczami obraz Mamy i Taty, jak klęczeli. To było normalne. Kiedyś nie patrzyłam na to tak jak teraz, gdy mam swoje dzieci.
Moja babcia, mama mojej mamy, pochodziła z Bukowiny Tatrzańskiej; bardzo dużo się modliła, była bardzo wierzącą kobietą. Praktycznie dzień w dzień chodziła pieszo do kościoła, który był oddalony od jej domu o 40 minut; często przystępowała do Komunii Świętej. Jeździłam do niej na wakacje. Zawsze chodziłam z nią do kościoła w środy – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przykład był naprawdę dobry.
W 2014 roku miałam otwarte, bardzo poważne złamanie nogi. Lekarz stwierdził, że nadawała się do amputacji. Jak widziałam moją nogę, która wisiała tylko na skórze, to mówiłam sobie po cichu: – Jezu ufam Tobie! Po operacji przywieziono mnie na salę, a nad łóżkiem, na którym miałam leżeć, wisiał obrazek „Jezu ufam Tobie”. Po dwóch tygodniach wróciłam do szpitala i przed drugą operacją powiedziałam pielęgniarzowi: – Niech ręka Boża was prowadzi. Po operacji trafiłam w to samo miejsce, do tej samej sali. Pomyślałam, że chyba Pan Jezus czuwa nade mną. Leżąc w szpitalu, odmawiałam litanię do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. Na drugi dzień po operacji przyszedł ten pielęgniarz i powiedział: – Ja Panią słyszałem przez całą noc, to co Pani do mnie powiedziała. Noga została uratowana, wszystko się pozrastało, tak że dzisiaj nie mam żadnych dolegliwości, zostały tylko blizny. Różaniec i Koronka ratują mnie w takich trudnych sytuacjach.
Kilka miesięcy później wypadek miał mój młodszy syn i jego nauczyciel. Syn zadzwonił do mnie mówiąc: – Mamo, mieliśmy wypadek, ale nic poważnego się nie stało. Na miejscu wypadku zebrało się trochę ludzi. Nagle z tłumu wyszedł uśmiechnięty pan i powiedział do nich: – Chłopcy, ja myślałem, że wy z tego wypadku nie wyjdziecie cało. Po czym dał im obrazki „Jezu ufam Tobie” z modlitwą na odwrocie i zniknął. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką modlitwą.
Kilka lat temu zmarł mój brat. Chorował na raka wątroby. Jeździł ze mną i moim mężem do spowiedzi, na rekolekcje, na Mszę o uzdrowienie. On był człowiek-dusza, gołębie serce. Zamawialiśmy Msze Święte, żeby umarł pojednany z Bogiem i tak się stało. Byliśmy przy jego śmierci w szpitalu. Modliliśmy się przy nim na Koronce, a po pierwszej dziesiątce Różańca odszedł spokojnie, pojednany z Bogiem.
W Apostolacie Fatimy jestem od około 10 lat, choć Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspierałam już wcześniej. Pewnego razu wzbudziła moje zainteresowanie strona z apelem: Zostań Apostołem Fatimy! Pomyślałam: A czemu nie! I napisałam lub raczej zadzwoniłam, że chcę zostać Apostołem i dostałam wszystkie materiały: obrazek i figurkę Matki Bożej Fatimskiej, Różaniec, krzyżyk. No i „Przymierze z Maryją” – dla mnie to jest naprawdę dobre pismo. Można w nim przeczytać na przykład niezwykle budujące świadectwa innych czytelników…
Piękne jest to, że za Apostołów Fatimy odprawiana jest co miesiąc Msza Święta, że codziennie modlą się też za nas siostry zakonne. Cieszę się, że Apostolat jest taką wspólnotą, którą tworzą podobnie myślący ludzie.
oprac. Janusz Komenda
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Serdeczne Bóg zapłać za przesłanie pięknej figurki Matki Bożej. Tak bardzo czekałam na Mateczkę Najświętszą. Klękam codziennie i modlę się do Niej, prosząc o łaskę nawrócenia dla mojego męża i dzieci, którzy odeszli od Pana Boga. Będę nieustannie się za nich modlić i błagać o ich nawrócenie. Będę wypraszać i błagać Mateńkę o opiekę nad moimi wnukami, które też są daleko od Pana Boga, a ja nie mogę do nich dotrzeć, bo rodzice nie dają im przykładu. Zaznaczę, że dwóch wnuków mam za granicą i całkiem nie mam na nich wpływu. Pozostaje tylko wiara, nadzieja i modlitwa, że kiedyś moje prośby zostaną wysłuchane. Bardzo się cieszę, że mogę wspomagać Apostolat Fatimy drobnymi datkami, przez co inne rodziny mogą też poznawać to wielkie dzieło dla Matki Bożej. Zapewniam o moim wsparciu, dopóki Pan Bóg pozwoli. Dziękuję za wszystkie dewocjonalia, które do tej pory otrzymałam. Codziennie modlę się na podarowanym mi różańcu. Życzę zdrowia, dużo siły i wsparcia Mateńki Bożej w dalszym posługiwaniu. Proszę o modlitwę. Bóg zapłać za to, że trafiłam do Apostolatu Fatmy i że Matka Boża mnie tam zaprowadziła. Był to zupełny przypadek, gdy na mojej drodze pojawiło się „Przymierze z Maryją”. Bardzo czekam na każdy kolejny numer, który czytam z wielką uwagą. Po przeczytaniu zanoszę do kościoła, aby ktoś inny mógł skorzystać i dowiedzieć się o „Przymierzu…”.
Maria
Szczęść Boże!
Bardzo dziękuję za regularne przesyłanie „Przymierza z Maryją”. Uważam, że jeśli chcemy zadbać o lepszą przyszłość kolejnych pokoleń, musimy zamieszczać na łamach „Przymierza…” artykuły nawiązujące do minionych pokoleń i ludzi, którzy byli wierni Panu Bogu, Ewangelii i żyli według zaleceń i wskazań Kościoła. Teraz widzimy, jaka jest moralność młodzieży, jakie słowa padają z ust nastolatków, nawet dziewcząt. Brak im jakichkolwiek autorytetów. Pokutuje podejście „róbta, co chceta” i, niestety, w ten sposób postępują… To straszne!
Bogusław z Milanówka
Szanowni Państwo!
Chciałabym serdecznie podziękować za wszystkie przesyłki otrzymane w 2022 roku. Staram się je skrupulatnie przeglądać i czytać. Szczególnie dziękuję za kalendarz, z którego korzystam przez cały rok. Stoi zawsze na honorowym miejscu. Dziękuję bardzo za modlitwę i proszę o dalszą w 2023 roku. Życzę całej Redakcji błogosławieństwa Bożego i życzliwości ludzi w Waszym dziele nawracania na dobrą drogę wiary.
Teresa z Łódzkiego
Szczęść Boże!
Mam propozycję kilku tematów, które myślę, że warto poruszyć na łamach „Przymierza z Maryją”. Proszę rozważyć publikację tekstów modlitw, aktów zawierzenia, proszę także o dalszą publikację tekstów o świętych wzorach do naśladowania. Warto również doradzić Czytelnikom, jak pomagać osobom uzależnionym.
Celina z Dolnośląskiego
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Pragnę podzielić się kilkoma refleksjami od siebie. W mojej rodzinie od 30 lat jest obecna modlitwa „Sen Najświętszej Maryi Panny”. Modlitwa ta pomaga nam w trudnych chwilach, niespodziewanych zdarzeniach, była wybawieniem w sytuacjach bez wyjścia – „A kto będzie odmawiał albo słuchał nie zginie na każdym miejscu; ani na wojnie, ani na drodze, a w którym domu ten sen będzie się znajdował, temu ani ogień szkodzić nie będzie”. Bardzo bym chciał, aby ta modlitwa została jak najszerzej rozpropagowana.
Jan z Lubuskiego
Szanowni Państwo!
Mam kilka propozycji tematycznych. Uważam, że dobrze by się stało, gdyby w pismach katolickich położyć większy nacisk na naukę historii Polski, propagować życiorysy wybitnych Polaków na przykład rotmistrza Witolda Pileckiego, Łukasza Cieplińskiego „Pługa”, generała Fieldorfa „Nila” czy kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pokazujmy odważnie rolę Kościoła katolickiego w powstaniu cywilizacji łacińskiej, która zapanowała prawie na całym świecie. Teraz jest ona bardzo skutecznie zwalczana, a Europa traci swą wiodącą rolę i kroczy ku upadkowi.
Jan ze Skierniewic
Szczęść Boże!
Serdecznie dziękuję Państwu za kontakt i przesłanie mi kalendarza „365 dni z Maryją”. Zawarte prawdy w otrzymanym liście wzruszają, bo dotyczą ogromnej roli Matki Najświętszej w naszym codziennym życiu oraz szerzącej się obojętności na wiarę chrześcijańską. Dziękuję bardzo za propagowanie modlitwy w „Przymierzu z Maryją”. Cieszę się, że jesteście, że mogę korzystać i potwierdzać w moim życiu opiekę i dobro Matki Bożej. Mam 88 lat i wszystko, co w życiu zdobyłam, stało się dzięki Maryi, do której zwracam się w modlitwie każdego dnia.
Zofia z Łódzkiego
Szczęść Boże!
Moje dzieci i wnuki mają prawo jazdy, a tym samym własne auta. Jako matka i babcia chciałabym, aby w ich samochodach znajdował się wizerunek patrona kierowców św. Krzysztofa wraz z modlitwą. Myślę, że można którąś z akcji poświęcić kierowcom, aby pamiętali o modlitwie przed podróżą oraz o bezpieczeństwie podczas jazdy.
Teresa
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Bardzo dziękuję za wszystkie przesyłki, które otrzymuję. Dostałam dyplom oraz Kartę Apostoła Fatimy, książkę o Ojcu Pio z poświęconym różańcem i obrazkiem z relikwią. Bardzo się cieszę z tego wszystkiego. Akcje, które przeprowadzacie, są wspaniałe. Chciałabym, aby w „Przymierzu z Maryją” było jeszcze więcej listów od Czytelników, więcej świadectw – to ludzi bardzo interesuje. Pozdrawiam, życząc dużo zdrowia i potrzebnych łask.
Halina z Gdyni