NA MSZY U ŚW. OJCA PIO
23 listopada 2018 roku przy tym samym ołtarzu, przy którym święty Ojciec Pio sprawował Najświętszą Ofiarę, została odprawiona Msza Święta za każdego uczestnika akcji „Święty Ojciec Pio. Wysłannik Niebios”.
Na początku września 2018 roku do 360 tysięcy Korespondentów wysłaliśmy prośbę o wsparcie wydania i rozpowszechniania albumu Święty Ojciec Pio. Wysłannik Niebios autorstwa Bogusława Bajora i Michała Wikła oraz do powierzenia Stygmatykowi z Pietrelciny codziennych trosk. Kampanię poparł ks. biskup Juan Rodolfo Laise, argentyński duchowny, posługujący aktualnie w San Giovanni Rotondo.
Przedstawiciele Instytutu uczestniczyli we Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Łaskawej w San Giovanni Rotondo, gdzie spowiadał i posługiwał Stygmatyk, a następnie złożyli u grobu Świętego 40 750 kart z podziękowaniami i skierowanymi do Niego prośbami.
ZatrzymajGender.pl
Już niemal 25 000 osób wzięło udział w akcji petycyjnej prowadzonej przez Instytut Ks. Piotra Skargi za pośrednictwem strony internetowej ZatrzymajGender.pl, skierowanej do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W petycji domagamy się wypowiedzenia przez Polskę szkodliwej konwencji stambulskiej. Akt ten wprowadza do polskiego prawa i szkolnictwa elementy ideologii gender, a międzynarodowe instytucje czuwają nad wdrożeniem tych wytycznych.
Konferencja na Litwie
Z inicjatywy Instytutu Ks. Piotra Skargi oraz samorządu solecznickiego, 26 listopada 2018 roku w Jaszunach na Litwie została zorganizowana kolejna konferencja z cyklu Misja cywilizacyjna Polski na Wschodzie. Zgromadzeni w malowniczym pałacu Balińskich wysłuchali wykładów wygłoszonych przez prelegentów z Polski – prof. KUL Pawła Skrzydlewskiego: Ateizacja edukacji, oraz dr. Dariusza Zalewskiego: Wychować człowieka szlachetnego.
Nowe wydanie magazynu „Polonia Christiana”!
Czym tak naprawdę jest „zrównoważony rozwój”? Odpowiedzi na to pytanie udzielają publicyści magazynu „Polonia Christiana”, analizując nową, globalną utopię. W najnowszym numerze pisma znalazło się także podsumowanie obchodów odzyskania niepodległości, wywiad z ks. biskupem Edwardem Kawą OFMConv i wiele artykułów poruszających tematy historyczne i cywilizacyjne. Nasi watykaniści, Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak, relacjonują przebieg ostatniego synodu poświęconego młodzieży. Z kolei ks. bp Atanazy Schneider przestrzega przed wciąż istniejącą pokusą tworzenia złotych cielców, zastępujących Boże przykazania. Zachęcamy do lektury!
Dziękujemy za życzenia!
W imieniu Zarządu Instytutu Ks. Piotra Skargi oraz redakcji „Przymierza z Maryją” pragniemy serdecznie podziękować Księżom Kardynałom, Arcybiskupom, Biskupom, Kapłanom, Braciom i Siostrom Zakonnym, Parlamentarzystom, Prezydentom miast i Burmistrzom, Starostom, Samorządowcom z Polski i Solecznik na Litwie oraz wszystkim naszym Przyjaciołom za wyrazy sympatii oraz życzenia przesłane nam z okazji świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie cieszymy się z zapewnień o modlitwie w naszej intencji oraz w intencji sprawy, której służymy, tzn. obrony Cywilizacji Chrześcijańskiej. Drodzy Przyjaciele, pragniemy Was zapewnić, że także my pamiętamy w modlitwach o wszystkich naszych Sympatykach i Sprzymierzeńcach.
Krucjata Młodych - Z różańcem na ulicach polskich miast
Pod koniec ubiegłego roku Krucjata Młodych zorganizowała cały szereg publicznych różańców. Statystyki wyglądają imponująco. W listopadzie 2018 roku, podczas 30 spotkań modlitewnych na ulicach polskich miast modliło się ok. 1500 osób. W grudniu 29 spotkań zgromadziło blisko 1000 modlących się. Różańce odbywały się: w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Kędzierzynie‑Koźlu, Kielcach, Krakowie, Kraśniku, Lesznie, Łomży, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Wieliczce, Wrocławiu, Wyszkowie i Zielonej Górze.
Dzień Otwarty Krucjaty Młodych
Muzyka w walce Dobra ze Złem to temat VIII Dnia Otwartego Krucjaty Młodych zorganizowanego 1 grudnia w Warszawie. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięcioro młodych ludzi, których łączy przywiązanie do zasad katolickich oraz wola walki o odrodzenie Cywilizacji Chrześcijańskiej. Wśród prelegentów znalazł się m.in. wybitny naukowiec KUL ks. prof. Tadeusz Guz. Zainteresowanych jego wykładem odsyłamy na kanał PCh24TV. Na odnotowanie zasługują także wystąpienia: członka TFP Valdisa Grinsteinsa oraz członków Krucjaty Młodych: Stanisława Sadowskiego i Martina Brandta.
Błędy współczesności - e-book
Portal PCh24.pl przez wiele tygodni publikował teksty w ramach cyklu „Błędy współczesności”. Ich autor, dr Marcin Jendrzejczak w oparciu o dokumenty Kościoła oraz Pismo Święte obalał kolejne fałszywe teorie psujące teologię, ekonomię, politykę i społeczeństwo. Efektem pracy jest nowy e‑book, który w lutym można będzie pobrać na PCh24.pl i jednocześnie wesprzeć dowolnym datkiem działalność naszego portalu.
Różaniec Jubileuszowy
Odpowiadając na liczne prośby i zapytania, udostępniliśmy po raz kolejny możliwość zamówienia książki Luiza S. Solimeo, wraz z różańcem zaprojektowanym przed dwoma laty z okazji jubileuszu 100-lecia Objawień w Fatimie. Nadal można je zamówić, odwiedzając stronę jubileusz.fatima.pl i wypełniając gotowy formularz. Tylko w październiku i listopadzie trafiło do nas 1245 takich zamówień. Od początku trwania akcji Różaniec Jubileuszowy otrzymało łącznie aż 685 000 osób.
Nowe Strony internetowe Instytutu i Apostolatu Fatimy
2 lutego swój wygląd zmieniła oficjalna strona Instytutu i Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pod adresem PiotrSkarga.pl udostępniamy materiały związane z wieloletnią historią naszego Instytutu i jego działalnością na polu kampanii społecznych, a całość dopełnia elegancka, responsywna szata graficzna.
Własną stronę otrzymał także Apostolat Fatimy. Pod adresem ApostolatFatimy.pl z końcem stycznia uruchomiliśmy stronę, na której szeroko opisujemy i ilustrujemy aktywność Apostołów oraz ich świadectwa i osobiste historie, a także zdjęcia z pielgrzymek do Fatimy. Podsumowujemy tam również wszystkie korzyści, jakie wiążą się z uczestnictwem w tej wyjątkowej grupie.
Kluby „Polonia Christiana”
W 7 XI w Radomiu – prof. KUL Marek Czachorowski, Globalna epidemia depresji;ykłady wygłoszone w listopadzie i grudniu 2018 roku:
Klub Skawińska 13
W Krakowie, 19 listopada, zainaugurował działalność „Klub Skawińska 13”. Nazwa to adres nowej siedziby miejscowego Klubu „Polonia Christiana”. Po poświęceniu lokalu przez ks. Marcina Kostkę FSSP, wykład na temat: Po co nam Polska? Katolicy w sto lat po odzyskaniu Niepodległości przez Polskę wygłosił redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk. Kolejne spotkanie pod „trzynastką” odbyło się 26 listopada, a jego gościem był zastępca redaktora naczelnego PCh24 Łukasz Karpiel. Tytuł prelekcji brzmiał: „Kler” i co dalej? 28 listopada, historyk myśli politycznej profesor Jacek Bartyzel wygłosił wykład pt. Rewolucja i Kontrrewolucja w historii współczesnej, a 3 grudnia odbyła się debata z udziałem Sławomira Skiby, redaktora naczelnego „Polonia Christiana” oraz Arkadiusza Stelmacha z Instytutu Ks. Skargi poświęcona współczesnemu kryzysowi w Kościele katolickim pt. Ona zniszczy homoherezję! 10 grudnia zorganizowano pokaz filmu pt. Nienawiść oraz spotkanie z jego autorami Krystianem Kratiukiem i Jackiem Fligiem.
Pani Barbara Kaptur, która jest dzisiejszą bohaterką rubryki poświęconej Apostolatowi Fatimy, należy do naszej wspólnoty od ponad 10 lat.
– Przypadkowo w skrzynce znalazłam ulotkę, to było w 2012 roku, w listopadzie. Wysłałam zgłoszenie i od tego czasu zaczęła się korespondencja. Mam jeszcze pierwszy list, który dostałam 7 grudnia – wspomina.
– Pochodzę z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie. Tam byłam ochrzczona, tam też przystąpiłam do Pierwszej Komunii i tam brałam ślub. Wiarę przekazali mi rodzice. Co niedziela chodzili na Mszę Świętą, a my za nimi podążaliśmy. Nie mówili: musicie chodzić, tylko szykowaliśmy się i tak jak rodzice szli, tak i my szliśmy.
– Gdy miałam 12 lat, w pokoju rodziców zapalił się ołtarz z obrazem Matki Bożej, który peregrynował po naszej parafii. Rodzice spali. Nagle poczułam, że ktoś mnie budzi. Na szczęście szybko się przebudziłam i zobaczyłam obraz Matki Bożej w ogniu. Wszystkich pobudziłam i tak uratowałam obraz oraz rodzinę, bo cały budynek poszedłby z ogniem.
U stóp Jasnogórskiej Pani
- Gdy miałam 10 lat po raz pierwszy byłam w Częstochowie, na pielgrzymce dzieci komunijnych, którą zorganizowała siostra zakonna z naszej parafii. Od Trzemeszna byliśmy ścigani przez milicję, której nie w smak był nasz wyjazd, a my grupkami, na różnych stacjach, wsiadaliśmy do pociągu. W końcu wszyscy zebraliśmy się w Inowrocławiu i stamtąd razem pojechaliśmy do Częstochowy.
- Pamiętam jak od zakrystii szliśmy przed sam ołtarz na kolanach, blisko Matki Bożej, nie tak jak teraz trzeba, za balustradą. To zapamiętałam, bo dzisiaj już tego nie ma, takiej czci i oddania. Zawsze mnie ciągnie na Jasną Górę. To jest nasza ostoja! Przedtem jeździłam tam ze swoimi dziećmi, a dziś wożę tam wnuki.
Pielgrzymka do Fatimy
- Kiedyś, w 1987 roku, kupiłam książkę o Fatimie, zapragnęłam tam pojechać i to się sprawdziło. W 2017 roku udałam się do Fatimy z pielgrzymką z Legnicy. W Fatimie naprawdę czuć obecność Matki Bożej. Na miejscu można odczuć takie ciepło, którego nawet nie umiem dobrze opisać. Takie Matczyne! Na kolanach szliśmy i płakaliśmy, że tam jesteśmy.
W Fatimie czułam się chroniona, byłam jakby okryta płaszczem.
- Spotkało mnie tam też takie zdarzenie: byłam zmęczona i poszłam odpocząć na pół godzinki. Wtedy przyśniła mi się kobieta ubrana na niebiesko. Tak jakby mnie chroniła, była ze mną, taka jaką mam w kapliczce przed domem. Szybko się przebudziłam.
Matka Boża chroni mój dom
- Z Fatimy przywiozłam różne dewocjonalia. Jeden z różańców podarowałam wnuczce, która zdawała wtedy maturę. Teraz wnuczka mówi: – Ja wszędzie biorę ten różaniec, bo on mi pomaga. Druga wnuczka jest tegoroczną maturzystką i też uszykowałam dla niej różaniec, żeby ją prowadził.
- Pamiątką z Portugalii jest też figurka Matki Bożej Fatimskiej. Pół roku później otrzymałam też z Krakowa figurkę Fatimskiej Pani, a trzecią mam przed domem. Pojechaliśmy po nią specjalnie do Gniezna, bo byłam wraz z moją rodziną atakowana przez świadków Jehowy. Zrobiliśmy postument z płytek, zadaszenie i powstała kapliczka, żeby statua Matki Bożej była chroniona od deszczu i nieprzyjaciół. Odkąd figura Maryi stanęła w kapliczce przed domem, mam święty spokój – przestali nas atakować i przychodzić. Niestety, są też tacy, którzy wciąż próbują do tej figurki ciskać kamieniami. A ja zawsze jak jest rocznica fatimska i różne inne święta, to zapalam przed nią lampkę.
Cuda i łaski
Z racji przynależności do Apostolatu Fatimy Pani Barbara otrzymuje ze Stowarzyszenia czasopisma, dewocjonalia i inne pamiątki, którymi dzieli się z najbliższymi i parafianami. O jednym z nich tak opowiada: – Kilka lat temu dostałam plastikowy obrazek Michała Archanioła i dałam mężowi Stanisławowi. Jakiś czas potem małżonek miał wypadek: wpadł do dużego i głębokiego zbiornika na nieczystości. Normalnie nie wyszedłby z tego cało, ale miał przy sobie ten obrazek. Cały czas go przy sobie nosił. I św. Michał Archanioł go uratował!
- Codziennie odmawiam z mężem dziesiątkę Różańca do Matki Bożej Fatimskiej i Ona nam daje siły. Mamy z mężem już po 72 lata i jeszcze normalnie funkcjonujemy. Ja zawsze odczuwałam przy sobie obecność Matki Bożej, zawsze Jej się oddawałam. Ona mnie chroni.
Oprac. Janusz Komenda
Szczęść Boże!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich pracowników „Przymierza z Maryją” oraz Pana Prezesa. Dziękuję za wszystko, co mi przesyłacie. W „Przymierzu…” są bardzo dobre artykuły – wszystko już przeczytałam i dam sąsiadom do czytania. W miarę moich możliwości nadal będę Was wspierać. Jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego od Pana Jezusa Miłosiernego. Modlę się za Was Koronką do Pana Jezusa i na Różańcu do Matki Bożej.
Apostołka Zofia z Białegostoku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za życzenia, które otrzymałem z okazji moich urodzin. Szczególnie dziękuję za modlitwy w mojej intencji kierowane do Matki Najświętszej oraz Pana Jezusa o udzielanie mi potrzebnych łask. Zbiegło się to w czasie z tym, że zachorowałem. Wtedy właśnie Msza Święta odprawiona w Krakowie 2 lutego za wszystkich Przyjaciół Stowarzyszenia w tym także za mnie oraz modlitwy pozwoliły mi mieć nadzieję na chociaż częściowy powrót do zdrowia, za co również dziękuję. Korzystając z okazji chciałem również podziękować za wszystkie dyplomy i wyróżnienia, wydawnictwa i upominki, które regularnie otrzymuję, szczególnie za „Przymierze z Maryją”. Gazeta ta ma szczególną moc, gdyż wnosi tak wiele w umocnienie wiary w Boga w naszej Ojczyźnie. Bardzo się cieszę, że mogę choć w skromnym zakresie brać w tym udział. Dlatego w miarę moich możliwości angażuję się, aby wydawanie „Przymierza…” trwało jak najdłużej. Kończąc, serdecznie pozdrawiam cały zespół redakcyjny i całe Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z Panem Prezesem na czele.
Bogdan z Kielc
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Bóg zapłać za czasopismo „Przymierze z Maryją”. Lubię je czytać, podobnie jak moja rodzina i znajomi. Zgadzam się z tym, że ubiór młodzieży i kobiet często jest dziś nieodpowiedni. Czasami trudno na to patrzeć. Same Święta Zmartwychwstania Pańskiego przeżyłam tak jak dawniej, z rodziną. Święta Wielkanocne są pięknymi świętami, pozwalają odnaleźć drogę do Boga. Cieszę się, że wielu Polaków czyta nasze wspólne pismo i również idzie tą drogą. Zmartwychwstał Pan prawdziwie!
Stefania
Szanowny Panie Prezesie!
Jak wielka jest radość w moim sercu z powodu kampanii Miłosierdzie Boże! To bardzo ważna inicjatywa na dzisiejsze czasy. Jestem młodym człowiekiem, 25 lipca skończę 32 lata. Gdy odszedłem od Boga po bierzmowaniu i zacząłem żyć w grzechu, zgodnie z duchem tego świata, łaska nawrócenia spadła na mnie w wieku 28 lat. Wówczas zmarł mój dziadek, następnie chorowałem, dopadła mnie depresja i leczyłem się psychiatrycznie. Po powrocie do pracy nie mogłem się odnaleźć, aż wreszcie zostałem zwolniony. Świat zaczął mi się walić. Wyprowadziłem się z domu, chciałem nawet popełnić samobójstwo! Gdy przebywałem w szpitalu, przyszedł do mnie pewien mężczyzna i zapytał, czy może się za mnie pomodlić. Powiedziałem mu, że jak chce, to może, a jak nie, to nic mnie to nie obchodzi. Odmówił „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i jeszcze jedną modlitwę, której nie pamiętam. Następnie wyciągnął z kieszeni Cudowne Medaliki i dał je moim kolegom, którzy wtedy u mnie byli. Ja nie dostałem, ale wcale mu się nie dziwię, że mi nie dał, po tym, jak na niego nakrzyczałem. Wtedy poczułem jakiś dziwny ucisk w sercu. Nie wiem czemu, ale poprosiłem tego mężczyznę, by mnie też obdarował. On skinął głową, ucałował medalik i mi go dał. Zacząłem nosić ten medalik i modlić się. Wyspowiadałem się u kapelana, przyjąłem Komunię Świętą i coś zaczęło się we mnie zmieniać. Obecnie mam dobrze płatną pracę, mieszkam i utrzymuję się sam, jednak to wszystko dzięki łasce, którą wyprosiła mi Maryja, powoli i delikatnie przyprowadzając mnie do Swojego Syna, a naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Niech Jezus, Maryja i święty Józef mają Pana i całe Stowarzyszenie w Swojej opiece.
Patryk z Gdańska
Szczęść Boże!
Bardzo się cieszę, że mogę za pośrednictwem „Przymierza z Maryją” podziękować Panu Bogu i Maryi za otrzymane łaski, rady życiowe i podarunki, które od Was regularnie otrzymuję. Dziękuję Bogu za to, że czuwa nade mną i moją rodziną.
Aleksander
Droga Redakcjo!
Uważam, że właściwe byłoby zamieszczanie w „Przymierzu z Maryją” treści na temat Mszy Świętej sprzed Soboru Watykańskiego II. Należy też regularnie uświadamiać młode pokolenie, wskazując pewne niepokojące sygnały i wydarzenia w obecnym życiu Kościoła – naszej Matki.
Jolanta z Pszczyny
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Dziękuję za przesłanie pakietu „Chrzest Święty”. Pięknie, że prowadzicie taką akcję, niech Pan Bóg Wam błogosławi! Jestem babcią dziecka, które ma być w maju ochrzczone i pragnę dla wnuczki Bożej Opieki od Jezusa Chrystusa, a jej rodzicom przekazywać wszelkie wartości wiary chrześcijańskiej, jakie czerpiemy z Pisma Świętego i Kościoła.
Jadwiga z Włocławka
Szczęść Boże!
Bardzo Wam dziękuję za regularne przesyłanie „Przymierza z Maryją”. Proszę zawsze Matkę Bożą o opiekę nad całą rodziną, bardzo się o to modlę. Dziękuję też za wszystkie przesyłki, które otrzymuję. Cieszę się, że jesteście i mogę korzystać z owoców Waszej pracy. Pozdrawiam, życząc dużo zdrowia i potrzebnych łask. Z Panem Bogiem.
Zofia
Szczęść Boże!
Serdecznie dziękuję za list i pakiet materiałów propagujący Boże Miłosierdzie. Bardzo mnie niepokoi obecna sytuacja w Polsce. To prawda, że katolicy są prześladowani i wykpiwani w mediach. Najbardziej boli mnie atak na świętego Jana Pawła II, który jest przecież uznawany za wielki autorytet na całym świecie.
Maria