Nasze kampanie
 
ks. Piotr Skarga SJ - 27 września 2012 – 400. rocznica śmierci
Ks. Piotr Skarga SI

Biada narodowi grzesznemu, ludziom złością obciążonym, nasieniu złemu, synom złośliwym. Ziemia wasza pusta, miasta wasze ogniem spalone, kraj wasz obcy w oczach waszych pożerają, i spustoszeje jako w pomietle wojennym, i będzie jako chłodnik przy winnicy i jako szopka przy ogrodzie.

 

Na te słowa, o Polska Korono i obywatele jej wszyscy, uszy otwórzmy! Bośmy jako owi Żydowie, poznawszy Pana Boga naszego i pobrawszy ojcowskie dobrodziejstwa Jego, odstąpiliśmy od Niego i jawnymi grzechami Jego gniewamy, i długo cierpliwością Jego pogardzamy, i na pewną i nieodmienną sprawiedliwość Jego nie patrzymy; i tak zguby czekać musimy, której nie uszli też owi przestępcy; jeśli się nie odmienimy, a pokutą się prawdziwą nie wykupimy. (…)

Ta kosa idzie na ciebie, grzeszna Polsko! Strzeż się, zakwitłaś w szczęście, ale i w grzechy. Oto kosa! Staniesz się trawą, nie kamieniem. Skoszą trawę, a kwiat chwały twojej świeckiej uschnie. (…)

 

Nie mamy Bożego zapału w sobie, o krzywdę się Bożą nie gniewamy, Bożej czci nie miłujemy, przez to narażając własne dusze i dusze naszej trosce powierzone, za które odpowiemy, Kościoła Bożego i wiary świętej nie bronimy, chociaż mamy do tego tyle sposobności. O jak nieznośny przed Panem Bogiem jest grzech, gdy ktoś, mogąc braci i poddanych swoich od zguby bronić i wilki od owiec słabych i prostych odganiać, tego nie czyni, i owszem, wilkom wrota do owiec otwierając, czyż ich sam nie zabija?


"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Królowa Wniebowzięta
Widmo antyklerykalizmu krąży po Polsce… „Tęczowa” koalicja ateistów, neomarksistów, zwolenników swobodnego zabijania nienarodzonych i różnych osobistych wrogów Pana Boga ewidentnie dąży do konfrontacji siłowej z Kościołem.

UWAGA!
Przymierze
z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE
 
1600 lilii dla Fatimskiej Pani
MW

W lipcu ubiegłego roku, pragnąc uczcić Jubileusz 100. rocznicy Objawień w Fatimie, ofiarowaliśmy Matce Bożej w imieniu polskich czcicieli 10 000 białych lilii, by podkreślić Jej czystość, świętość, ale także by wynagrodzić wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi.

W zeszłorocznej kampanii wzięło udział ponad 91 000 Polaków - wszyscy odmówili Akt oddania się Niepokalanej ułożony przez św. Maksymiliana Marię Kolbego.

 

Instytut Ks. Piotra Skargi, zachęcony wielkim odzewem, postanowił umożliwić kolejnym czcicielom ofiarowanie Najświętszej Pannie białych lilii i bezwarunkowe oddanie się Jej opiece.

 

Druga odsłona tej kampanii miała swój finał 27 czerwca bieżącego roku w Fatimie, w święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przedstawiciele Instytutu ofiarowali Maryi w imieniu niemal 600 Polaków piękny bukiet 1600 lilii, a do archiwum Fatimskiego Sanktuarium trafił zdobny zwój upamiętniający tegoroczną akcję.

 

 

 

ZOSTAŃ APOSTOŁEM FATIMY!

Nie wahaj się. Powierz Maryi swoje troski i dołącz do Apostolatu Fatimy
dzwoniąc pod numer 12 4234423, wysyłając list na adres Instytutu
bądź też za pośrednictwem strony internetowej www.fatima.pl.


Listy od Przyjaciół