Temat numeru
 
Dziecko zagrożone!

Badania nad komórkami macierzystymi

Przejdźmy teraz do tzw. badań nad komórkami macierzystymi. Badania tego typu faktycznie polegają na produkcji dużej ilości komórek, które są zdolne do nieograniczonej liczby podziałów i dostosowywania się do innych komórek. W ten sposób pozyskane komórki macierzyste naukowcy chcą wykorzystać do odbudowy zniszczonych tkanek, a przez to - do leczenia choroby Alzheimera, Parkinsona czy zawału serca.

Nie tak dawno temu byliśmy bombardowani wiadomościami dotyczącymi tzw. przełomu w badaniach nad komórkami macierzystymi. Chodzi o to, że podobno dwóm amerykańskim naukowcom udało się wypracować metodę pozyskiwania tzw. komórek macierzystych bez konieczności niszczenia embrionów ludzkich. Tymczasem dr Debbi Vinnedge ujawniła, że aby pozyskać materiał genetyczny DNA potrzebny do „przeprogramowania” dorosłych komórek, z których mogłyby powstać komórki macierzyste, użyto DNA pochodzącego od zabitych w wyniku aborcji płodów ludzkich. Powstałe w wyniku eksperymentu zarodki są niszczone po 14 dniach. Jest to swoista manipulacja życiem ludzkim, dla którego nie ma żadnego szacunku. Naukowcy mogą tworzyć, jakie chcą „potwory.” W Wielkiej Brytanii można już nawet łączyć komórki zwierzęce z ludzkimi. To pierwszy kraj na świecie, w którym zezwala się na tego typu eksperymenty.

Przewodniczący Papieskiej Akademii Pro Vita - biskup Elio Sgreccia w wywiadzie dla Radia Watykańskiego we wrześniu ub. roku powiedział, że takie działania są potwornym aktem przeciwko ludzkiej godności, co jest wbrew zasadom moralnym, nie tylko katolickim, religijnym czy wyznawanym przez obrońców życia, ale także wbrew moralności racjonalnej, która dotychczas była jasno wyrażana we wszelkich umowach międzynarodowych.

Widać stąd jasno, jak dużo niebezpieczeństw czyha na życie ludzkie, zanim się ono pojawi. A ile jeszcze zagrożeń czyha, by tę istotę, która przyjdzie na świat, zniszczyć, zepsuć, zagubić. Dzieje się to m.in. wskutek nieuporządkowanego życia dorosłych, którzy w imię realizacji prawa do własnego szczęścia rozwodzą się i szukają kontaktów pozamałżeńskich, zabijając poczucie bezpieczeństwa dzieci niezbędne do ich prawidłowego wzrastania.

Również rodzice, którzy poważnie traktują sprawy wychowania, doskonale wiedzą, że ich trud wychowawczy może być zniweczony wskutek oddziaływania szeregu negatywnych czynników zewnętrznych.
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 /

"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Ziemia naszego Zbawiciela
Starożytna maksyma chrześcijańska mówi: Krzyż stoi, chociaż świat się zmienia (obraca). Krzyż – w opozycji do niestałości świata – jest pewnym i stałym znakiem naszego Zbawienia, niezmiennym drogowskazem do Nieba. Pewną drogą do Zbawienia jest też Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół. Tak, Kościół jest Święty – mocą sakramentów i niezmiennej nauki.

UWAGA!
Przymierze
z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE
Listy od Przyjaciół