Środowiska – Zwyczaje – Cywilizacje
 
Msza Święta Prymicyjna młody kapłan i jego rodzice

Cóż za przejmująca i podniosła chwila... Młody ksiądz tuż po odprawieniu swej pierwszej Mszy Świętej. Ołtarz pełen jest kwiatów i kandelabrów. Wystawność liturgii, która dopiero co się zakończyła, widoczna jest we wspaniałych i ciężkich ornatach haftowanych złotymi nićmi, w widniejącym na ścianie świątyni herbie biskupim i tronie ustawionym tuż pod głównym ołtarzem. Proboszcz z wikarym w uroczystych ornatach asystują młodemu księdzu. W ich twarzach, niemal ascetycznych, odcisnęły się trudy wieloletniej kapłańskiej posługi. W kościele wypełnionym po brzegi ludźmi, zaciekawieni ministranci z zachwytem oglądają wzruszającą scenę: Matka młodego kapłana klęczy przed nim, aby otrzymać prymicyjne błogosławieństwo. Cała macierzyńska miłość, tkliwość i czułość wyraża się w tym geście obejmowania syna. Rozczulenie miesza się z prawdziwym szczęściem - jej syn został kapłanem, który teraz szepcze do ucha matki słowa wdzięczności i czułości. Nieopodal stoi wzruszony ojciec, który płacząc czeka na swoją kolej.
Cała ta królewska scena, w której trudno nie dostrzec atmosfery nadprzyrodzoności, odbywa się najprawdopodobniej w jednej z wiejskich parafii Hiszpanii.

Oprac. L.P. i S.S.

"Przymierze z Maryją" dociera regularnie do ponad 430 tysięcy osób. Dołącz do grona naszych Przyjaciół i zostań stałym czytelnikiem czasopisma.

NAJNOWSZE WYDANIE:
Królowa Wniebowzięta
Widmo antyklerykalizmu krąży po Polsce… „Tęczowa” koalicja ateistów, neomarksistów, zwolenników swobodnego zabijania nienarodzonych i różnych osobistych wrogów Pana Boga ewidentnie dąży do konfrontacji siłowej z Kościołem.

UWAGA!
Przymierze
z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE
 
1600 lilii dla Fatimskiej Pani
MW

W lipcu ubiegłego roku, pragnąc uczcić Jubileusz 100. rocznicy Objawień w Fatimie, ofiarowaliśmy Matce Bożej w imieniu polskich czcicieli 10 000 białych lilii, by podkreślić Jej czystość, świętość, ale także by wynagrodzić wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi.

W zeszłorocznej kampanii wzięło udział ponad 91 000 Polaków - wszyscy odmówili Akt oddania się Niepokalanej ułożony przez św. Maksymiliana Marię Kolbego.

 

Instytut Ks. Piotra Skargi, zachęcony wielkim odzewem, postanowił umożliwić kolejnym czcicielom ofiarowanie Najświętszej Pannie białych lilii i bezwarunkowe oddanie się Jej opiece.

 

Druga odsłona tej kampanii miała swój finał 27 czerwca bieżącego roku w Fatimie, w święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przedstawiciele Instytutu ofiarowali Maryi w imieniu niemal 600 Polaków piękny bukiet 1600 lilii, a do archiwum Fatimskiego Sanktuarium trafił zdobny zwój upamiętniający tegoroczną akcję.

 

 

 

ZOSTAŃ APOSTOŁEM FATIMY!

Nie wahaj się. Powierz Maryi swoje troski i dołącz do Apostolatu Fatimy
dzwoniąc pod numer 12 4234423, wysyłając list na adres Instytutu
bądź też za pośrednictwem strony internetowej www.fatima.pl.


Listy od Przyjaciół